W 9. kolejce Fortuna 1 Ligi doszło do kilku niespodzianek. Wyniki z zeszłego weekendu namieszały nieco w ligowej tabeli.

Deszcz przeszkodził

Kolejkę otworzył mecz GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec. Wyrównane starcie zakończyło się remisem, który nie zadowolił żadnej z ekip. Zagłębie nadal jest na spadku a GKS tuż nad czerwoną strefą. Mecz Resovii z Miedzią Legnica został przełożony ze względu na zły stan murawy spowodowany opadami deszczu.

Faworyci polegli

W Łodzi ŁKS podejmował Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rycerze Wiosny potwierdzili, że mają formę w kratkę. Przegrana, wygrana, przegrana, wygrana i znów przegrana. Tym razem lepsza okazała się drużyna z Bielska-Białej, która wspięła się już na piątą lokatę. Do niespodzianki doszło natomiast w Kielcach. Niepokonana dotychczas Korona grała u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Przyjezdni wygrali skromnie 0-1 i była to ich trzecia wygrana z rzędu. Dzięki dobrej dyspozycji w ostatnich dniach Sandecja przeskoczyła na trzecią lokatę.

Hit nie zawiódł

W hitowym starciu tej kolejki GKS Tychy grał z Widzewem Łódź. Mecz nie zawiódł oczekiwań. Ciekawie było zarówno na trybunach, jak i na boisku. Obie ekipy zaliczyły lepsze i gorsze fragmenty gry. Gospodarze wyrównali rzutem na taśmę, jednak remis w tym przypadku był sprawiedliwym wynikiem.

Nie zawiodła również Odra Opole, która podejmowała ostatni w tabeli Stomil Olsztyn. Gospodarze wbili gościom po jednej bramce w każdej z połów. Bramek nie zabrakło w Niepołomicach gdzie Puszcza i Chrobry podzieliły się ze sobą punktami po remisie 2-2.

Arka nie skorzystała z okazji

Formalnym gospodarzem meczu Skra – Arka Gdynia była drużyna z Częstochowy to spotkanie rozgrywane było w Gdyni. Arkowcy od 20. minuty musieli gonić wynik, lecz ta sztuka nie udała im się przez następną godzinę. W międzyczasie Skra zdołała strzelić jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrała 2-1. Kolejkę zakończył mecz Górnika Polkowic z GKS-em Katowice. Kibice na bramki musieli czekać do 55. minuty, kiedy to wynik otworzyli goście. Gospodarze szybko odpowiedzieli i tak już zostało.