fot: Getty Images

Czas na podsumowanie kolejnych występów polskich piłkarzy za granicą!

Anglia

Premier League

Mateusz Klich – 90 minut dla Leeds United w zremisowanym meczu z Newcastle (1:1)

Jan Bednarek – 90 minut dla Southampton w zremisowanym meczu z Manchesterem City (0:0)

Jakub Moder – 12 minut dla Brighton w wygranym meczu z Leicester (2:1)

Łukasz Fabiański (b) – 90 minut dla West Ham w przegranym meczu z Manchesterem United

Championship

Michał Helik – 90 minut dla Barnsley w zremisowanym meczu z Blackburn (0:0)

Kamil Jóźwiak – 17 minut dla Derby w wygranym meczu z Stoke (2:1)

Bartosz Białkowski (b) – 90 minut dla Millwall w zremisowanym meczu z Coventry (1:1)

Francja

Karol Fila – 16 minut dla Strasburga w wygranym meczu z Metz (3:0)

Przemysław Frankowski – 90 minut i gol dla Lens w wygranym meczu z Lille (1:0)

Niemcy

Bundesliga

Dennis Jastrzembski – 45 minut dla Herty Berlin w wygranym meczu z Furth (2:1)

Robert Lewandowski – 61 minut i gol dla Bayernu Monachium w wygranym meczu z Bochum (7:0)

Rafał Gikiewicz – 90 minut i czyste konto dla Augsburga w wygranym meczu z Borussią Moenchengladbach (1:0)

Robert Gumny – 90 minut dla Augsburga w wygranym meczu z Borussią Moenchengladbach (1:0)

2.Bundesliga

Marcin Kamiński – 90 minut i żółta kartka dla Schalke w przegranym meczu z Karlsruher (1:2)

Jakub Piotrowski – 1 minuta dla Fortuny Dusseldorf w zremisowanym meczu z Regensburgiem (1:1)

Adam Dźwigała – 4 minuty dla St. Pauli w wygranym meczu z Ingolstadt (4:1)

Włochy

Serie A

Bartłomiej Drągowski (b)- 90 minut dla Fiorentiny w wygranym meczu z Geoną (1:2)

Łukasz Skorupski (b)- 90 minut dla Bologni w przegranym meczu z Interem (6:1)

Paweł Jaroszyński – 30 minut i żółta kartka dla Salernitany w przegranym meczu z Atalantą (0:1)

Bartosz Bereszyński – 90 minut i asysta w wygranym meczu z Empoli (0:3)

Sebastian Walukiewicz – 35 minut dla Cagliari w zremisowanym meczu z Lazio (2:2)

Paweł Dawidowicz – 90 minut dla Hellas Verona w wygranym meczu z AS Romą (3:2)

Wojciech Szczęsny – 90 minut dla Juventusu w zremisowanym meczu z AC Milan (1:1)

Piotr Zieliński – 20 minut dla Napoli w wygranym meczu z Udinese (0:4)

Serie B

Przemysław Szyminski – 90 minut dla Frosinone w wygranym meczu z Como (0:2)

Filip Jagiełło – 74 minuty i asysta dla Brescii w zremisowanym meczu z Crotone (2:2)

Kamil Glik – 90 minut dla Benevento w wygranym meczu z Ascoli (0:2)

Thiago Cionek – 90 minut dla Regginy w wygranym meczu ze SPAL (2:1)

Patryk Peda – 28 minut dla SPAL w przegranym meczu z Regginą (2:1)

Adam Chrzanowski – 45 minut dla Pordenone w przegranym meczu z Cittadellą (1:0)

Przemysław Szyminski – 90 minut dla Frosinone w zremisowanym meczu z Brescia (2:2)

Filip Jagiełło – 45 minut dla Brescii w zremisowanym meczu z Frosinone (2:2)

Cypr

Patryk Procek – 90 minut dla Paeeku w zremisowanym meczu z Aris (0:0)

Mariusz Stępiński – 90 minut dla Aris w zremisowanym meczu z Paeek (0:0)

Dania

Kamil Grabara (b)- 90 minut w dla FC Kopenhaga w przegranym meczu z Midtjylland (0:1)

Kamil Wilczek – 90 minut dla FC Kopenhaga w przegranym meczu z Midtjylland (0:1)

Dawid Kurminowski – 4 minuty dla Aarhus w wygranym meczu z Silkeborg (0:2)

Grecja

Damian Szymański – 88 minut i asysta dla AEK Ateny w zremisowanym meczu z OFI Crete (3:3)

Karol Świderski – 77 minut dla PAOK w wygranym meczy z Asteras (0:1)

Michał Karbownik – 82 minuty dla Olympiakosu w wygranym meczu z Lamia (1:2)

Rosja

Sebastian Szymański – 59 minut i asysta dla Dynamo Moskwa w wygranym meczu z Soczi (0:1)

Słowacja

Aleksander Paluszek – 90 minut dla Pohronie w przegranym meczu z Mikulas (5:1)

Daniel Ściślak – 45 minut dla Pohronie w przegranym meczu z Mikulas (5:1)

Stany Zjednoczone

Patryk Klimala – 70 minut i gol dla NY Red Bulls w wygranym meczu z Inter Miami (0:4)

Adam Buksa – 90 minut i gol dla New England Revolution w zremisowanym meczu z Columbus Crew (1:1)

Przemysław Tytoń (b)- 90 minut dla Cincinnati w przegranym meczu z NY City (1:2)

Kacper Przybyłko – 90 minut i 2 gole dla Philadelphia Union w wygranym meczu z Orlando City (3:1)

Jarosław Niezgoda – 3 minuty dla Portland Timbers w wygranym meczu z Los Angeles FC (2:1)

Turcja

Mateusz Lis (b) – 90 minut dla Altay w wygranym meczu z Goztepe (2:1)

Konrad Michalak – 45 minut dla Konyasporu w zremisowanym meczu z Giresunspor (0:0)

Wyspy Owcze

Chris Jastrzembski – 90 minut i żółta kartka dla Toftir w przegranym meczu z Vikingur (3:1)

Łukasz Cieslewicz – 8 minut dla Toftir w przegranym meczu z Vikingur (3:1)

Michał Przybylski – 6 minut dla HB Torshavn w wygranym meczu z Streymur (4:1)

Inne

Rumunia – Adrian Cierpka – 21 minut dla Mioveni w przegranym meczu z FC Voluntari (4:0)

Hiszpania – Mateusz Bogusz – 30 minut dla UD Ibiza w zremisowanym meczu z R.Oviedo (1:1)

Japonia – Jakub Świerczok – 86 minut i gol dla Nagoya w wygranym meczu z Yokohamą (2:1)

Kazachstan – Piotr Grzelczka – 10 minut dla Atyrau w przegranym meczu z Kaspij Aktau (2:1)

Ukraina – Tomasz Kędziora – 68 minut i żółta kartka dla Dynamo Kijów w wygranym meczu z Oleksandriya (1:0)

Austria – Kamil Piątkowski – 90 minut dla RB Salzburg w wygranym meczu z Rapidem Wiedeń (2:0)

Szkocja – Maksymilian Stryjek (b)- 90 minut i czyste konto dla Livingston w wygranym meczu z Celtikiem Glasgow (1:0)