Źródło: Wisła Kraków S.A

Wisła Kraków wygrała mecz 1/32 finału Pucharu Polski, w którym w roli gościa rywalizowała ze Stalą Mielec. Biała Gwiazda zwyciężyła 3:1.

Wisła już do przerwy prowadziła 2:0. Początkowo bliscy gola byli jednak miejscowi. W 10. minucie tuż nad poprzeczkę piłkę posłał uderzający z dystansu, Kort. Otwarcie wyniku nastąpiło w 20. minucie. Piłkę na lewej stronie otrzymał Młyński. Ten wbiegł w pole karne, po czym trafił do siatki dając Wiśle prowadzenie. Do jego podwyższenia kilka minut później doprowadził uderzający z bliskiej odległości, Szota. Chwilę później kolejne nieszczęście gospodarzy. Tym razem czerwony kartonik za faul obejrzał Kościelny.

Mimo wydawać by się mogło bezpiecznej sytuacji, Wisła w 70. minucie straciła bramkę. Gola kontaktowego dla Stali zdobył jednak… gracz z Krakowa. Po zagraniup z rzutu wolnego piłkę głową do własnej siatki skierował Kliment.

Ostatecznie jednak Wisła nie dała się pokonać, a zwycięstwo przypieczętowała kolejnym trafieniem. W 71. minucie faulowanym w polu karnym był Yeboah, który chwilę później po pewnym uderzeniu z rzutu karnego mógł wpisać się na liście strzelców.

Fortuna Puchar Polski – 1/32 finału                                                                     Stal Mielec 1:3 Wisła Kraków                                                                                   Bramki: 70′ (sam.) Kliment – 20′ Młyński, 24′ Szota, 73′ (k.) Yeboah

Stal Mielec: Damian Primel – Konrad Wrzesiński (67. Łukasz Seweryn), Kamil Kościelny, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Albin Granlund – Kacper Sadłocha, Maciej Urbańczyk (46. Grzegorz Tomasiewicz), Dawid Kort (77. Konrad Guca), Koki Hinokio (63. Maciej Jankowski) – Adrian Szczutowski (63. Maksymilian Sitek)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Konrad Gruszkowski (89. Dawid Szot), Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek – Yaw Yeboah (74. Dor Hugi), Aschraf El Mahdioui (82. Patryk Plewka), Gieorgij Żukow, Michal Skvarka (74. Stefan Savić), Mateusz Młyński (82. Piotr Starzyński) – Jan Kliment