Na kortach tenisowych w Ostrawie awans do kolejnej rundy wywalczył polsko-amerykański debel Magda Linette – Bernarda Pera, zaś w Metz zwycięstwo zanotowali Hubert Hurkacz i Jan Zieliński.

W Ostrawie rywalizację z polsko-amerykańską parą podjęła Alicja Rosolska i Rumunka Andreę Mitu. Pierwszy set to spacerek dla Linette i Pery, które wygrały go w setach 6:0, a głównym motorem napędowym polsko-amerykańskiego zestawienia był udany drugi serwis.

Druga partia nieco bardziej wyrównana. Dzięki przełamaniu w siódmym gemie przewagę na wagę zwycięstwa w secie zbudowała Linette i Pera, które wygrywają spotkanie 2:0. W ćwierćfinale polsko-amerykański debel zmierzy się z Australijką Astrą Sharmą i Holenderką Rosalie Van der Hoek.

Magda Linette, Bernarda Pera (USA) – Alicja Rosolska, Andreę Mitu (Rumunia) 6:0, 6:4

Awans do półfinału turnieju w Metz zanotowali Hubert Hurkacz i Jan Zieliński. Polacy ani razu nie dali się przełamać, dzięki czemu wygrali spotkanie 2:0, a w setach 6:3, 6:4. Kluczem do sukcesu był niemal stu procentowy pierwszy serwis.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński – Oliver Marach/Philipp Oswald 6:3, 6:4