Po porażce na inauguracje eliminacji do Mistrzostw Europy U-19 reprezentanci Polski pewnie ograli młodzieżówkę z Malty. Tym razem od początku do końca mieli kontrolę nad spotkaniem.

Pierwsza połowa

Jak można było się spodziewać, to Polacy od początku ruszyli do ataków. Swoich sił próbował Bukowski, Borowski oraz Fornalczyk. Po kwadransie gry wydawało się, że gol to tylko kwestia czasu i tak też się stało. Biało-Czerwoni otworzyli bowiem wynik spotkania już 5 minut później. W 20. minucie meczu Adrian Bukowski wykorzystał zagranie Fornalczyka i dał prowadzenie. Po objęciu prowadzenia obraz gry nie zmienił się i nadal to Polacy konstruowali kolejne sytuacje. Najwięcej do gry wnosił Fornalczyk, który niepokoił defensywę Malty swoimi kolejnymi akcjami i dobrymi dograniami do kolegów z zespołu. W 36. minucie obrona rywali Biało-Czerwonych pękła po raz drugi. Tym razem z rzutu rożnego wrzucał Palacz, a wyśmienicie główkował Daniel Hoyo Kowalski. Polacy mogli grać już spokojniej, lecz w dalszym ciągu napierali na bramkę Malty. Wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie.

Druga połowa

Trener Mariusz Rumak szybko, bo w ciągu dziesięciu minut od rozpoczęcia drugiej odsłony spotkania wykorzystał 3 zmiany, wprowadzając na boisko świeżą krew. Biało-Czerwoni mimo prowadzenia nadal konstruowali kolejne sytuacje, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Świetną okazję do podwyższenia wyniku w 77. minucie miał Łęgowski, jednak pomylił się i nie skierował piłki do pustej bramki z bliskiej odległości. Trzy minuty później w polu karnym faulowany był Starzyński, a jedenastkę na bramkę zamienił Aleksander Buksa. W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Piotr Starzyński, którego pierwsza próba odbiła się od poprzeczki lecz dobitka była już celna.