Piłka ręczna
fot: sprwislaplock.pl
Wisła Płock gościła u siebie Zagłębie Lubin. W tym starciu faworytami byli gospodarze i jak można było się spodziewać, udowodnili oni swoją wyższość, wygrywając wysoko nad przyjezdnymi.

Pierwsza połowa

Mecz rozpoczął się od kary Tina Lucina, który już na początku spotkania został odesłany na dwie minuty odpoczynku. Karnego po jego przewinieniu nie wykorzystał jednak Marciniak. Chwilę później wynik otworzył Czapliński i wyrównał Gębala. W 5. minucie Susnja osłabił Wisłę na dwie minuty. W tym czasie gospodarze nie stracili ale i też nie trafili żadnej bramki. Po jego powrocie zaliczyli jednak świetny fragment gry od 8 do 11. minuty kiedy to trafili 4 bramki z rzędu i prowadzili już 5:1. Chwilę później Susnja drugi raz wyleciał na ławkę kar, a rzut karny po jego przewinieniu na bramkę zamienił Bogacz. Gospodarze kontrolowali jednak dalszy przebieg gry i na pojedyncze trafienia gości odpowiadali dwoma lub trzema bramkami z rzędu. Nafciarze mieli jednak problem z przestrzeganiem przepisów, i w pierwszej połowie otrzymali łącznie 4 dwuminutowe kary. Ostatnim odesłanym na ławkę był Komarzewski. Gospodarze schodzili na przerwę z ponad dwukrotną przewagą bramkową. Na tablicy widniał bowiem wynik 17:8.

Druga Połowa

Na początku drugiej połowy gospodarze próbowali jeszcze przypieczętować swoją dominację podwyższając wynik. Potrafili doprowadzić nawet do stanu 24:12 i 28:14. Potem jednak ich przewaga stopniowo topniała. Po raz pierwszy dłuższą serię bramek zaliczyli goście, którzy zmniejszyli stratę do 28:17. Niemniej jednak gospodarze mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 34:21. U gospodarzy najskuteczniejsi byli Czapliński i Lucin (po 6 trafień) oraz Komarzewski i Kosotorov z pięcioma bramkami. U przyjezdnych 4 trafienia zaliczyli Bogacz i Marciniak, a po 3 gole na swoje konta zapisali Drozdalski, Chychykalo i Gębala.