Polskie piłkarki ręczne odniosły drugie zwycięstwo w eliminacjach do przyszłorocznych ME. Tym razem biało-czerwone pokonały na wyjeździe reprezentację Szwajcarii.

Dla Polek był to drugi mecz podczas tej sesji eliminacyjnej. Kilka dni temu na polu pokonanych biało-czerwone pozostawiły Litwinki, które uległy 22:36.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale w jej końcówce między słupkami polskiej bramki dwie próby lobowania zatrzymała Weronika Gawlik. Dzięki temu do przerwy polskie szczypiornistki miały dwie bramki przewagi, choć w ich grę wkradły się niedokładne zagrania do koła, czy błędy kroków.

W drugiej połowie przewaga naszych rodaczek była znacznie bardziej zauważalna. Kilkukrotnie zawodniczki ze Szwajcarii zostawiały pustą bramkę, co skutecznie wykorzystywały ich rywalki, które zakończyły ten mecz zwycięstwem 31:22.

6 trafień dla naszej reprezentacji zanotowała Monika Kobylińska, zaś najlepszymi zawodniczkami meczu uznano Weronikę Gawlik i Xenię Hodel.

Po dwóch kolejkach w tabeli grupy 1. prowadzą Polki i Rosjanki, które zgromadziły komplet punktów. Stawkę zamyka Szwajcaria i Litwa. Kolejne mecze eliminacyjne zostaną rozegrane w marcu.

Szwajcaria – Polska 22:31 (13:15)

Polska: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik 1 – Dagmara Nocuń 1, Adrianna Górna 2, Natalia Nosek 2, Aleksandra Rosiak 1, Magda Balsam 4, Marta Gęga 1, Monika Kobylińska 6, Oktawia Płomińska 1, Romana Roszak 1, Zuzanna Ważna 2, Aleksandra Dorsz 3, Karolina Kochaniak-Sala 1, Julia Niewiadomska 1, Kinga Achruk 4