fot: Widzew.com

Widzew Łódź nie zwalnia tempa w walce o mistrzostwo Fortuna 1 Ligi oraz awans do PKO BP Ekstraklasy. Tym razem łodzianie na własnym obiekcie ograli GKS Jastrzębie.

Pierwsza połowa

W pierwszym kwadransie gry nieznacznie lepszy był Widzew. To właśnie ekipa gospodarzy starała się przeprowadzać akcje i zagrozić bramce przyjezdnych. W 16. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Hanousek, jednak posłał piłkę obok słupka bramki GKS-u. W 22. minucie znów było gorąca przy bramce przyjezdnych. Tym razem świetnym refleksem popisał się bramkarz Reclaf. Gospodarze coraz mocniej napierali na gości, czego konsekwencją był gol zdobyty w 33. minucie spotkania. Reclafa strzałem głową pokonał Mattia Montini. Już trzy minuty później łodzianie wyprowadzili kolejny szybki atak, który na bramkę zamienił Bartosz Guzdek. Widzew mógł nieco spuścić z tonu, ale musiał cały czas być skoncentrowany. W ostatnich minutach to GKS miał atakować i to też zaczął robić. W doliczonym czasie gry Kun dał się łatwo ograć przez Zalewskiego i co gorsza, sfaulował go jeszcze w polu karnym. Arbiter tego spotkania podyktował jedenastkę dla przyjezdnych. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Rumin.

Druga połowa

Podbudowany bramką do szatni GKS spróbował zaatakować Widzewiaków tuż po przerwie. Parę razy zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy, ale ze starań jastrzębian nic nie wynikło. W 66. minucie świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Karol Danielak. Widzew prowadził już 3:1! Szkoleniowcy obu ekip korzystając z kolejnym minut, przeprowadzili kilka zmian personalnych. Niemniej jednak widać było, że Widzew kontroluje przebieg spotkania i nie zapowiada się na to, żeby obraz gry uległ zmianie. Jastrzębianie w ostatnich minutach meczu próbowali jeszcze odmienić wynik, ale gospodarze radzili sobie z atakami gości.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)
Bramki: 33′ Montini, 36′ Guzdek, 66′ Danielak – 45+3′ Rumin (kar.)

Widzew Łódź: Wrąbel – Zieliński, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Michalski (69′ Mucha), Hanousek (90 +1′ Nunes), Kun (90 +1′ Gołębiowski), Danielak – Montini (80′ Tetteh), Guzdek (69′ Karasek)
Rezerwowi: Reszka – Dejewski, Grudniewski, Gołębiowski, Nunes, Mucha, Tetteh, Karasek, Tomczyk
GKS 1962 Jastrzębie: Reclaf – Zalewski (64′ Borkała), Słodowy, Bojdys, Witkowski – Kuczałek, Jadach (74′ Feruga), Handzlik (64′ Balboa) – Kamiński, Rumin (90+2′ Łukasik), Zejdler (74′ Gajda)
Rezerwowi: Drazik – Kasperowicz, Niewiadomski, Gajda, Feruga, Balboa, Łukasik, Gulczyński, Borkała

Zobacz więcej:

Piłka ręczna – el. ME: Dobra postawa Weroniki Gawlik i wysoka wygrana Polek w Szwajcarii