Zwycięstwo w nocy z poniedziałku na wtorek zanotował w turnieju ATP w Indian Wells Hubert Hurkacz. Polak w 3. rundzie pokonał Amerykanina Francesa Tiafoe.

Do zwycięstwa Hurkacz potrzebował dwóch setów. Polak do przełamania w pierwszej partii doprowadził w szóstym gemie, lecz chwilę później gra została przerwana z powodu deszczu. Ostatecznie jednak Hurkacz zwyciężył w tym secie 6:3, zaś w drugim dominacja naszego tenisisty była znacznie większa, co do frustracji doprowadzało Amerykanina. Ten przegrał tą partię 2:6.

Tym samym Hurkacz może świętować awans do najlepszej dziesiątki tegorocznego rankingu ATP Tour.

Do zwycięstwa przyczyniła się wysoki procent wygranych piłek pierwszego serwisu, a także dobra forma na zagrywce. Hurkacz zanotował aż siedem asów serwisowych, przy tylko jednym po stronie jego rywala.

Frances Tiafoe – Hubert Hurkacz 3:2, 2:6