fot: laczynaspilka.pl

Polacy w meczu z Ukraińcami potrzebowali minimum dwubramkowego zwycięstwa, aby móc awansować do następnej fazy eliminacji. Chociaż mecz układał się po myśli Biało-Czerwonych to jednak ich rywale zdołali wrócić do gry.

Pierwsza połowa

Z racji na to, że w lepszej sytuacji przed meczem byli Ukraińcy, to młodzi reprezentanci Polski od pierwszego gwizdka ruszyli do ataków. Napór szybko opłacił się, ponieważ już w 12. minucie Fornalczyk został faulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Aleksander Buksa. Biało-Czerwoni nie zwolnili tempa i nadal atakowali. Ukraińcy również szukali swoich szans, a najlepszą w 23. minucie miał Ocheretko, który skierował piłkę na obramowanie bramki. Po ładnej kombinacyjnej akcji Biało-Czerwoni w 32. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Strzelcem bramki po asyście Buksy został Fornalczyk. Tuż przed przerwą gola kontaktowego dla Ukrainy z jedenastu metrów strzelił Yegor Yarmoluk.

Druga połowa

Ukraińcy złapali wiatr w żagle i w drugiej odsłonie spotkania prezentowali się lepiej niż w pierwszych 45. minutach spotkania. W 70. minucie byli blisko gola wyrównującego. Atakujący Shostak minął się jednak z piłką mimo dogodnej sytuacji. Biało-Czerwoni nie mogli znaleźć recepty, a potrzebowali mieć minimum dwie bramki przewagi w tym meczu. Zamiast tego to jednak Ukraińcy dopięli swego i doprowadzili do remisu. W 83. minucie po rzucie wolnym piłka wpadła pod nogi Udoda, który z bliskiej odległości skierował ją do siatki.