Drugie z rzędu zwycięstwo bez straty seta zanotował BKS Bostik Bielsko-Biała. W Hali pod Dębowcem siatkarki tego klubu pokonały Joker Świecie w meczu 5. kolejki TAURON Ligi.

Tylko pierwszy set tego spotkania dostarczył mnóstwo emocji. Otwarła go atakiem Maria Luisa Oliveira i stopniowo do głosu dochodziły przyjezdne. Obejmując prowadzenie (3:4) radziły sobie coraz śmielej. Nie do powstrzymania w tym okresie gry była Julia Twardowska, kończąca większość ataków swojej drużyny. Świecianki odskoczyły na 5 punktów (5:10, 7:12), lecz okres ich ekstazy nie trwał długo i bielszczanki dość szybko zlikwidowały „ucieczkę” (13:13). Potem trwała już równa walka, choć bliżej finiszu partii – po asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej – ponownie Joker odjechał, tym razem na 3 punkty (18:21). I tą przewagę miejscowe zlikwidowały doprowadzając do gry na przewagi, w której najpierw Aleksandra Kazała, a następnie Weronika Szlagowska znalazły recepty na skuteczne ataki, a Bostik w bólach wygrał partię otwarcia (27:25).

W miarę upływu gry w tym spotkaniu, emocje opadały. W drugiej partii do ataku Judyty Gawlak (11:11) świecianki trzymały wynik, jednak potem ustępowały już we wszystkich elementach gry, a szczególnie w bloku.

W środkowej fazie seta błędy świecianek oraz stanowcza postawa gospodyń dała tym ostatnim 5. punktowy komfort (17:12). Na środku znakomicie radziła sobie Dominika Pierzchała, natomiast częściej włączana do ataków była Gabriela Orvosova. Ostatnie akcenty seta to ataki Czeszki, po których bielszczanki po stronie zdobyczy miały już dwie partie (25:19).

Ostatnie rozdanie było już popisem zawodniczek z Bielska-Białej, które niczym wichura rozwiały nadzieje świecianek na korzystny wynik. Pierwsza faza seta (11:2), jak też kolejna (20:6) toczyły się przy wielkiej dominacji gospodyń. Istniało małe prawdopodobieństwo, że Joker zahaczy o dwucyfrową ilość punktów, lecz miejscowe dały rywalkom jeszcze trochę pograć. Spacerek w ostatniej partii podsumowała Aleksandra Kazała (25:14).

Siatkarki z Bielska-Białej po słabym początku i tylko punkcie wywalczonym na inaugurację w Rzeszowie, mocno podnoszą się z kolan i notują drugie bezkompromisowe zwycięstwo.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał Jokera Świecie 3:0 (27:25, 25:19, 25:14)

MVP: Dominika Pierzchała

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Kazała, Polak, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Pierzchała, Łyszkiewicz, Orvosova, Bartkowska, Szlagowska, Mazur, Drabek
Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Brzoska, Michalewicz, Raczowska, Skrzypkowska, Sikorska, Picussa, Kubacka, Oliveira, Zaborowska, Twardowska, Nowak, Jagła