Lewandowski
fot: getty images

Bayern Monachium pokonał TSG 1889 Hoffenheim 4:0, a jedną z bramek dla zespołu mistrza Niemiec zdobył Lewandowski.

Reprezentant Polski wynik spotkania otworzyć mógł już w trzeciej minucie jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Baumannem. Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Monachium ujrzeć w 17.minucie gdy piłkę w siatce umieścił Serge Gnabry. W 31.minucie Lewandowski wykorzystał zagranie od Müller i uderzeniem z dwudziestu metrów pokonał bramkarza rywali zdobywając swoją dziesiątą bramkę w sezonie. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Bawarczycy jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza rywali i mogli świętować kolejne ligowe zwycięstwo.