Czwartą kolejkę PlusLigi kończyło spotkanie Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki. Gospodarze zaprezentowali się o wiele lepiej. Triumfowali bez straty seta, tym samym zapisując na koncie pierwszą wygraną.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni z Suwałk. Po kilku minutach gry to oni mieli na swoim koncie dwa „oczka” przewagi (3:5). Miedziowi jednak szybko zebrali siły i po celnym ataku Wojciecha Ferensa z kontry wynik wyrównał się. Lubinianie zaczęli grać też zagrywką, raz po raz posyłali w stronę rywali trudne serwisy. Suwalczanie za to zaczęli się gubić, nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (16:12). Miejscowi za to byli coraz pewniejsi, z podniesioną głową zmierzali ku wygranej w premierowej odsłonie. Ostatnie słowo należało do Ferensa, który zakończył seta potężnym atakiem (25:18).

Podobnie jak w poprzednim secie, na samym początku górą byli zawodnicy Ślepska Malow Suwałki. Lubinianie szybko zabrali się za odrabianie strat i na moment udało im się nawiązać bliski kontakt. Po dobrym zbiciu Cezarego Łapińskiego przyjezdni powrócili na prowadzenie (7:10). Przez jakiś czas zespoły grały punkt za punkt. Gospodarze zanotowali dobry moment w defensywie, przez co udało im się odrobić straty. Pomocną dłoń podał także Bartłomiej Bołądź, który wpadł w siatkę i to Cuprum wyrwało się na prowadzenie (17:15). Dużo wskazywało na to, że czekać nas będzie ciekawa końcówka. Ślepsk walczył do samego końca, ale ostatecznie set padł łupem Cuprum (25:22).

Niesieni dobrymi emocjami z poprzednich setów lubinianie równie mocno weszli w trzecią odsłonę. Goście próbowali jeszcze walczyć, ale udawało im się co najwyżej zmniejszyć straty. Nie mieli wystarczającej siły przebicie na przejęcie kontroli nad spotkaniem (7:4, 17:14). W samej końcówce funkcjonować zaczął blok przyjezdnych, przez co na chwilę zrobiło się gorąco. Lubinianie jednak nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Miejscowi wygrali ostatniego seta 25:22 oraz 3:0 w całym spotkaniu.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

MVP: Masahiro Sekita

Cuprum Lubin: Waliński (17), Gunia (7), Ferens (13), Sekita (3), Pietraszko (5), Kapica (16), Szymura (libero), Maruszczyk (1), Stępień, Sas (libero)

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (3), Makowski, Klinkenberg (6), Bołądź (15), Takvam (5), Sapiński (5), Czunkiewicz (libero), Laskowski, Ziobrowski, Buchowski (1), Halaba (11), Smoliński