LORYN GOODWIN

Loryn Goodwin świetnym występem w Bydgoszczy poprowadziła swój zespół do pierwszej wyjazdowej (a drugiej w ogóle i z rzędu) wygranej SKK Polonii Warszawa. Wyższość polonistek musiał uznać zespół, który podobnie jak gorzowianki zgarnął za zeszły sezon brązowe medale.

Pierwsze akcje spotkania to minimalnie skuteczniejsza gra polonistek. Przyjezdne prowadziły 6:2, a po trafieniu Weroniki Preihs 11:4. Mimo tego gospodynie próbowały zmniejszać straty, ale warszawski zespół kontrolował sytuacje prowadząc nawet dziewięcioma oczkami w pierwszej kwarcie. Spora w tym zasługa najskuteczniejszej Goodwin, która w pierwszej kwarcie miała na swoim koncie dziewięć punktów, dwie asysty i przechwyt. Na początku drugiej odsłony szybkie oczka Basketu 25 pozwoliły gospodyniom zbliżyć się na dwa oczka, ale kolejne trafie Goowin, Pawłowskiej i celna trójka kapitan Polonii Marty Mistygacz pozwoliły przyjezdnym prowadzić 29:20. W tym momencie w bydgoskim zespole uaktywniła się Hoser (kolejny raz) a po jej trafieniach i trójce w między czasie Wiktorii Sobiech przewaga warszawianek stopniała do punktu. Spotkanie się wyrównało dzięki tej pogoni Basketu.

Po zmianie stron przez kilka akcji przewaga gości wynosiła maksymalnie pięć oczek, a bydgoszczanki były ciągle w grze. W pewnym momencie sygnał do ataku dała nie kto inny jak Loryn Goodwin (35 pkt w meczu i 8 zbiórek). Swoje trafienia dokładały Weronika Preihs oraz Klaudia Sosnowska (dwie trójki w tym okresie, a 19 pkt w całym meczu). Po trafienu zza łuku amerykanki Basket 25 tracił do rywalek najwięcej bo aż piętnaście oczek w połowie kwarty. W zespole gospodyń próbowały punktować Michałek, Fointaine oraz Alleyne. Po dwóch punktach tej ostatniej akcji kwarty Basket 25 tracił do rywalek siedem oczek po trzydziestu minutach gry. Pierwsze dwie minuty czwartej kwarty należały do miejscowych. Szybka seria 8:1 sprawiła, że wróciły do gry. Trójką próbowała to uspokajać Sosnowska, ale zawodniczki Basketu też łapały rytm i wyszły na prowadzenie 72:71. Jednak nie na długo. Do końca meczu pozostawało nie całe pięć minut. Za zdobywanie punktów w Polonii wzięła się nie kto inny jak Loryn Goodwin. Zdobyła w tym czasie sama wszystkie dziewięć oczek swojego zespołu co w efekcie dało SKK drugą wygraną w sezonie.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – SKK Polonia Warszawa 74:80 (14:20, 20:16, 23:28, 17:16)

Bydgoszcz: Alleyne 24 (15zb), Houser 16, Michałek 12, Fontaine 7, Sobiech 7, Stankiewicz 5, Poboży 3
Warszawa: Goodwin 35, Sosnowska 19, Preihs 10, Leszczyńska 6, Mistygacz 3, Knight 3, Gorsić 2, Pawłowska 2, Bucyk 2