ARKA GDYNIA, fot. Anna Sarnowska, polski-sport.com

W ramach 16. kolejki Fortuny I Ligi Arka Gdynia zmierzyła się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gospodarze wygrali tą spektakularną potyczkę 1:0.

Bardzo długo trzeba było czekać na pierwszego i jak się okazało ostatniego gola w tym spotkaniu. Pierwsza połowa była bardziej pod dyktando gości (przynajmniej w statystykach). To oni mieli o wiele więcej sytuacji bramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Druga połowa to już wiele okazji do zdobycia goli dla Arki. Najpierw Mateusz Stępień trafił w poprzeczkę, a chwilę później dogodną sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Karol Czubak. Arce sprawdziło się powiedzenie do trzech razy sztuka. W 83. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił po indywidualnej akcji Hubert Adamczyk. Podbeskidzie próbowało jeszcze ugrać choć remis w tym meczu, ale uderzenie Kamila Bilińskiego wybronił golkiper gospodarzy.

Po tym meczu Arka Gdynia wyprzedziła Podbeskidzie w tabeli. Teraz to piłkarze z Bielska-Białej zajmują szóste miejsce, a Arka czwarte.

Arka Gdynia vs Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

83′ 1:0 Hubert Adamczyk

Arka Gdynia: Daniel Kajzer, Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce, Mateusz Stępień (87′ Kacper Skóra), Christian Alemán (46′ Michał Bednarski), Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk, Artur Siemaszko (84′ Marcus Vinícius), Maciej Rosołek (69′ Karol Czubak).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polaček, Ezequiel Bonifacio, Mateusz Wypych, Julio Rodríguez, Maciej Kowalski-Haberek, Kacper Gach (69′ Marko Roginić), Giorgi Merebashvili (64′ Michał Janota), Jakub Bieroński (90′ Kacper Wełniak), Mathieu Scalet (90′ Dawid Polkowski), Joan Román (90′ Filip Laskowski), Kamil Biliński.