Piłka ręczna

W sobotnie popołudnie polscy piłkarze ręczni rozegrali na wyjeździe towarzyskie spotkanie ze Szwecją. Obie federacje zorganizują wspólnie MŚ 2023.

Po pierwszej połowie drugiego listopadowego starcia Polski ze Szwecją gospodarze prowadzili 20:15. Początek meczu wydawał się jednak wyrównany. Szwedzi odskoczyli przy stanie 3:3. Dobre interwencje bramkarza owocowały szybkimi akcjami, które pozwoliły wyjść na prowadzenie 6:3. Później znów sytuacja zdawała się wyrównywać i Polacy byli blisko wyrównania, ale w 16. minucie karnego przestrzelił Czuwara.

W drugiej części spotkania niespodziewanie lepiej zaczęli wyglądać biało-czerwoni. W 37. minucie kontrę zatrzymał Zembrzycki, który chwilę później znów skutecznie interweniował, a do pustej bramki rzucił Czuwara. Kilka chwil później w kontrze Polacy i do siatki trafił Olejniczak. W końcówce znów trochę błędów Szwedów, które skutkowały przejęciem piłek przez Polaków. Biało-czerwonym nie wiele brakło do remisu, ale ostatecznie przegrywają 28:32

8 trafień dla reprezentacji Polski zanotował Kamil Syprzak, zaś u rywali najskuteczniejszym był Claar (6 trafień).

Szwecja – Polska 32:28