fot: Twitter.com @PiastGliwiceSA

Warta Poznań przerwała swoją passę ośmiu spotkań bez strzelonej bramki. Rywalem, z którym przełamali się piłkarze z Poznania okazał się Piast Gliwice.

Pierwsza połowa

Piast od początku meczu próbował grać piłką. Warta upatrywała swoją szansę w kontrach. Bramką zapachniało w 8. minucie, lecz defensywa przyjezdnych oddaliła zagrożenie. Piast był aktywniejszy w tym spotkaniu, natomiast Warta popisywała się dobrą grą w obronie. Po 20. minutach gry zawodnicy z Poznania zaczęli odważniej nacierać na bramkę i już po chwili sprawili nie lada zamieszanie pod bramką Placha. Tym razem golkiper Piasta zdołał jednak wyłapać futbolówkę. Napór Warty nie trwał długo i gra znów wróciła do środka pola. Pierwsza połowa nie była zbyt ekscytująca, a kibice po dwóch kwadransach obserwowali tylko cztery strzały na bramkę, z czego jeden celny. Ostatnie 15 minut nic nie zmieniło w obrazie gry.

Druga połowa

Chwilę po rozpoczęciu drugiej partii blisko było, aby Lis musiał wyciągać piłkę z siatki. Piast atakował i w 51. minucie Sokołowski po wrzutce Kądziora zebrał się do uderzenia głową. Golkiper Warty był jednak na posterunku. Po chwilowym naporze gospodarzy gra ponownie wróciła na środek boiska. Świetnie tego dnia w defensywie spisywali się poznaniacy. Warta w drugim kwadransie po powrocie na murawę starał się zaatakować Piasta, lecz z ich starań nic nie wynikło. Swoich szans próbował także zespół gospodarzy, lecz Lis był czujny. W 79. minucie wynik meczu otworzył Adam Zrelak. Zawodnik Warty popisał się świetnym uderzeniem z woleja. Czas uciekał, a Warta konsekwentnie oddalała zagrożenie od własnej bramki. Piast nie był w stanie zaskoczyć dziś defensorów z Poznania, i mecz zakończył się rezultatem 0:1.