Liderki PGNiG Superligi, szczypiornistki Perły nie zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. Choć czterobramkowa strata z Zagrzebia wydawała się do odrobienia, lublinianki nie sprostały Lokomotivie także w swojej hali, przegrywając również rewanż 27:29.

Tylko początek gry mógł napawać optymizmem. Lublinianki sprawnie radziły sobie na rozegranie i oddając kilka rzutów z niesygnalizowanego dystansu zniwelowały wyjazdową różnicę w 8. minucie (6:2), by niewiele później ją utrzymać (8:4). Stopniowo jednak piłkarki z Chorwacji poznawały urodzaj lubelskiej hali, a wraz z upływem minut zbliżały się do gospodyń. W końcówce pierwszej części spotkanie się wyrównało, a nawet Lokomotiv wyszedł na prowadzenie. Na nieszczęście lublinianek, po brzydkim wejściu jednej z chorwackich piłkarek kontuzji doznała będąca w wybornej formie Weronika Gawlik i schodząc z parkietu w 28. minucie gry już się na nim nie pojawiła.

Drugą część gry zawodniczki Perły rozpoczęły osłabione karą 2. minutową, która była konsekwencją faulu w ostatnich sekundach pierwszej części. To wykorzystały szczypiornistki z Zagrzebia, które wyszły na prowadzenie  różnicą trzech bramek. Lublinianki mozolnie odrabiały straty w i w 42. minucie po doprowadzeniu do remisu (19:19) pojawiła się nadzieja na zniwelowanie bilansu dwumeczu. Chorwatki błyskawicznie powróciły na prowadzenie i przewagę, której nie oddały go już do końca spotkania. Gospodynie grały nerwowo, co było widać nie tylko w rozgrywaniu ataku, lecz także grze z kontry. W tym drugim elemencie trzy dalekie podania bramkarski Pauliny Wdowiak trafiały w ręce wychodzącej daleko poza swój obwód bramkarki z Zagrzebia Luciji Besen, która zachwycała szczególnie ilością wybronionych rzutów.

Ciężar gry na siebie wzięła Romana Roszak, zdobywczyni aż 16. bramek, jednak jej atuty w drugiej części gry pozwalały tylko jej zespołowi dochodzić na jedno trafienie.

Zespół Lokomotivy znakomicie grał oboma skrzydłami, co nie dane było zauważyć w lubelskiej ekipie. Mimo ambitnej walki do końca, FunFloor Perła zakończyła ten mecz z porażką 27:29 i w Europie w tym sezonie już się nie pokaże.

MKS FunFloor Perła Lublin – Lokomotiva Zagrzeb 27:29 (14:14)

FunFloor Perła: Weronika Gawlik, Paulina Wdowiak, Marina Razum – Oktawia Płomińska 2, Joanna Szarawaga 2, Dominika Więckowska, Marta Gęga 2, Daria Szynkaruk 1, Julia Pietras, Paulina Masna 2, Romana Roszak 16, Kinga Achruk 1, Katarzyna Portasińska 1.

Lokomotiva Zagrzeb: Josipa Mamić 8, Stela Posavec 6, Tena Petika i Ana Malec po 5, Andrea Simara 2 oraz Terezija Curic, Ines Lisjak i Kucija Besen po 1

Pierwszy mecz: 21:25. Awans: Lokomotiva Zagrzeb