fot: Twitter.com @PogonSzczecin

Pogoń Szczecin zwyciężyła starcie ze Śląskiem Wrocław. Dla Portowców to szósta wygrana na własnym obiekcie w tym sezonie. Szczecinianie umocnili się tym samym w ligowej czołówce.

Pierwsza połowa

Okazję do wyjścia na prowadzenie już w 4. minucie miała Pogoń. Piłki po dograniu Jeana Carlosa nie sięgnął jednak Rafał Kurzawa. Raz po raz kotłowało się w polu karnym Śląska, ale z zagrożenia nie wychodziło nic konkretnego. Przyjezdni przetrwali początkowy napór gospodarzy, a następnie postraszyli ich w 22. minucie. Z okolic czternastego metra bombę wprost w poprzeczkę posłał Petr Schwarz.

Dziesięć minut później w polu karnym świetnie odnalazł się Kacper Kozłowski. Młody zawodnik oddał strzał, który „wypluł” Putnocky. Do dobitki zerwał się Zahović, ale uprzedził go defensor Śląska. Tuż przed przerwą kolejne dogodne sytuacja stworzyła sobie Pogoń, lecz defensywa Śląska zdołała oddalić zagrożenie.

Druga połowa

Chociaż pierwsza odsłona była dość dynamiczna, to brakowało w niej bramek. Golami pachniało jednak od samego początku drugiej połowy. W 49. minucie Kowalczyk posłał futbolówkę do Zahovicia, a ten nieznacznie się pomylił. W 53. minucie Pogoń dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Luka Zahović wykorzystał dogranie Rafała Kurzawy i niełatwej sytuacji zdołał posłać piłkę do bramki.

Nie minęła minuta, a już było 1:1! Stiglec znalazł dobrze ustawione w polu karnym Rafała Makowskiego, a ten strzałem głową pokonał Stipicę. Po tej szalonej wymianie ciosów gra nieco się uspokoiła, lecz żadnej z ekip nie zadowalał remis. W 75. minucie ponowne prowadzenie Pogoni dał Michał Kucharczyk. Wykorzystał on dogranie Kamila Grosickiego i z najbliższej odległości skierował futbolówkę głową do bramki. W 82. minucie dobrą okazję do wyrównania miał Erik Exposito. Hiszpan trafił jednak wprost w Stipicę. Końcowe minuty należały już do gospodarzy. Portowcom nie udało się jednak powiększyć przewagi.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Bramki: 53′ Zahović, 75′ Kucharczyk – 54′ Makowski

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata – D. Dąbrowski – Kozłowski (71. Łęgowski), Kowalczyk (84. Drygas), Silva (62. Grosicki), Kurzawa (84. Parzyszek) – Zahović (71. Kucharczyk)
Rezerwowi: Bursztyn – Malec, Stolarski, Łęgowski, Drygas, Żurawski, Grosicki, Kucharczyk, Parzyszek
Śląsk Wrocław: Putnocky – Bejger, Golla, Verdasca – Janasik (88. Zylla), Makowski (62. Łyszczarz), Mączyński, Stiglec (88. Garcia) – Sobota (62. Pich), Schwarz (84. Quintana) – Expósito
Rezerwowi: Szromnik – Poprawa, Lewkot, Garcia, Iskra, Pich, Zylla, Łyszczarz, Quintana