W środę mecze 5. kolejki Ligi Mistrzów stoczyły zespoły z grup A, B, C i D.

Bez porażki w grupie C wciąż Ajax, który po pierwszej połowie przegrywał na wyjeździe z Besiktas JK 0:1. Dla gospodarzy gola w 22. minucie zdobył Ghezzal. Goście losy wyniki zmienili w drugiej odsłonie. W 54. minucie Haller trafił do pustej siatki po dograniu z lewej strony. W 69. minucie kolejny gol dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Hallera, który ponownie wpakował piłkę do bramki.

Z kompletem zwycięstw w grupie B Liverpool, który do przerwy remisował u siebie z FC Porto 0:0. Pierwsze trafienie przyszło w 52. minucie. Celny strzał z dystansu oddał Alcantara. Futbolówka otarła się jeszcze o nogi przeciwnika, po czym wpadła do siatki gości.

Gospodarze na tym nie poprzestali. W 70. minucie z prawej strony wszedł w szesnastkę Salah, który uderzył zza pola bramkowego, po czym mógł cieszyć się z gola.

Jako hit zapowiadano starcie Manchesteru City z PSG, które odbyło się w ramach grupy A. W pierwszej połowie bez bramek. W 33. minucie bliskim gola dla miejscowych był uderzający zza pola bramkowego Gündoğan, który trafił w słupek. Kilka minut przerwą z piłką w pole karne wbiegł Mbappe. Ten znalazł się w sytuacji jeden na jednego, ale fatalnie przestrzelił.

Paryżanie swego dopięli w 50. minucie. Tym razem sytuacji sam na sam, po dojściu do piłki odbitej przez jednego z defensorów, nie zaprzepaścił Mbappe. Gospodarze na łatwe oddanie 3 pkt nie mogli sobie pozwolić. Po dograniu Walkera z prawej strony piłkę z bliskiej odległości wpakował w 63. minucie Sterling. Ostatecznie komplet punktów zostaje w Manchesterze. Miejscowi z gola dającego prowadzenie cieszyli się w 77. minucie. Tym razem skutecznie zza pola bramkowego uderzył Jesus.

Dzięki wygranej The Citizens są pewni wygranej w tej grupie.

Grupa A

Club Brugge – RB Lipsk 0:5                                                                                Bramki: 12′ Nkunku, 17′ Forsberg (K), 26′ Silva, 45+1′ Forsberg, 90+3′ Nkunku

Manchester City – PSG 2:1                                                                                    Bramki: 63′ Sterling, 77′ Jesus – 50′ Mbappe

Grupa B

Liverpool F.C – FC Porto 2:0                                                                                Bramki: 52′ Alcantara, 70′ Salah

Atletico Madryt – AC Milan 0:1                                                                                      Bramki: 87′ Messias

Grupa C

Besiktas JK – AFC Ajax 1:2                                                                                  Bramki: 22′ Ghezzal (K) – 54′ Haller, 69′ Haller

Sporting Lizbona – Borussia Dortmund 3:1                                                                    Bramki: 30′ Goncalves, 39′ Gonvalves, 81′ Porro – 90+3′ Malen

Grupa D

Inter Mediolan – Szachtar Donieck 3:0                                                                            Bramki: 61′ Dzeko, 67′ Dzeko,

Sheriff Tyraspol – Real Madryt 0:3                                                                              Bramki: 30′ Alaba, 45+1′ Kroos, 55′ Benzema

Mecze 6. kolejki zostaną przeprowadzone 7 i 8 grudnia.