fot: world-today-news.com

Legia Warszawa przegrała mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Tym razem mistrzów Polski pokonało na własnym stadionie Leicester City.

Wojskowi już do przerwy przegrywali 1:3. Pierwsza akcja bramkowa miała miejsce w 11. minucie. Z lewej strony wzdłuż szesnastki zbiegał do środka Barnes, który po rykoszecie odegrał przed pole bramkowe i w sytuacji sam na sam trafienie dla gospodarzy zanotował Daka.

W 21. minucie kolejny gol dla miejscowych. Tym razem mimo asekuracji rywali celny strzał zza pola bramkowego oddał Maddison. Kilka minut później odpowiedziała Legia. Karnego w wykonaniu Emreliego obronił Schmeichel, lecz ten był bezradny przy dobitce Mladenovicia.

Ten sam zawodnik w 31. minucie znów znalazł się w roli głównej. Tym razem uderzał zza szesnastki, ale trafił tylko w boczną siatkę. Pechową okazała się 33. minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle tor lotu piłki obliczył Miszta i głową do siatki mógł spokojnie skierować ją Ndidi.

W drugiej połowie losy meczu się nie zmieniły i Legia przegrywa 1:3. Taki rezultat sprawia, że Wojskowi spadają na ostatnie miejsce w grupie C. Leicester jest natomiast liderem. Sprawa awansu jest jednak otwarta. Trzeba wygrać mecz ze Spartakiem Moskwa.

Liga Europy – 5. kolejka                                                                                      Leicester City – Legia Warszawa 3:1                                                                      Bramki: 11′ Daka, 21′ Maddison, 33′ Ndidi – 26′ Mladenović