W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasa Pogoń Szczecin podjęła na swoim terenie Lechię Gdańsk. Gospodarze wygrali 5:1.

Mecz był bardzo ciekawy dla kibiców, obfitował w wiele sytuacji bramkowych, które przełożyły się na sześć goli.

Pierwsza połowa rozpoczęła się szczególnie dobrze dla Pogoni Szczecin. W 8. minucie spotkania sędzia podyktował dla nich rzut karny po faulu Duszana Kuciaka na Jeanie Carlosie. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Damian Dąbrowski. Na odpowiedź Lechii trzeba było poczekać do 27. minuty, w której to Makowski podał do Łukasza Zwolińskiego, a ten strzelił płasko pokonując golkipera Pogoni. Gospodarze nie pozwolili za długo cieszyć się gościom z wyrównania wyniku meczu i w 36. minucie po pięknej, koronkowej akcji to znów Szczecinianie wyszli na prowadzenie. Akcja zaczęła się od podania Kowalczyka do Grosickiego, ten odegrał do Luki Zahović’a, który doskonale wiedział co zrobić z tą piłką pakując ją do bramki rywali. W pierwszej połowie zdecydowanie częściej to Pogoń Szczecin wykazywała się inicjatywą, co przełożyło się na korzystny dla nich wynik.

W drugiej połowie to nadal Pogoń była aktywniejsza. To szybko przełożyło się na kolejne dwa gole. Najpierw w 51. minucie swojego drugiego już gola po kolejnej asyście Kamila Grosickiego strzelił Luka Zahović. Trzy minuty później (54. minuta) Luis Mata podał do Sebastiana Kowalczyka, który wykończył akcję golem. Później nastąpiło kilkanaście minut przerwy od gola, które zakończył (chwilę po wejściu na boisko) Michał Kucharczyk. Trzecią już asystę w tym meczu zanotował świetnie dysponowany Kamil Grosicki. Lechia miała ogromny problem by chociaż wyjść z własnego pola karnego.

Pogoń Szczecin aktualnie jest wiceliderem PKO BP Ekstraklasy, natomiast Lechia Gdańsk zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 5:1 (2:1)

1:0 8′ Damian Dąbrowski (rzut karny)

1:1 27′ Łukasz Zwoliński (asysta Makowski)

2:1 36′ Luka Zahović (asysta Grosicki)

3:1 51′ Luka Zahović (asysta Grosicki)

4:1 54′ Sebastian Kowalczyk (asysta Mata)

5:1 70′ Michał Kucharczyk (asysta Grosicki)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos (69′ Mariusz Malec), Benedikt Zech, Luis Mata, Damian Dąbrowski, Jean Carlos Silva (69′ Michał Kucharczyk), Kacper Kozłowski (77′ Maciej Żurawski), Rafał Kurzawa (22′ Kamil Grosicki), Sebastian Kowalczyk, Luka Zahović (77′ Piotr Parzyszek).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak, Mateusz Żukowski (73′ Bartosz Kopacz), Mario Maloca, Michał Nalepa, Rafał Pietrzak (69′ Bassekou Diabate), Conrado, Tomasz Makowski, Egzon Kryeziu (58′ Jarosław Kubicki), Marco Terazzino, Łukasz Zwoliński (73′ Kacper Sezonienko), Flavio Paixao (46′ Ilkay Durmus).