Lech Poznań
Foto; Marta Winnowicz

Podczas 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy miały miejsce derby Poznania. Lech Poznań na swoim stadionie wygrał z Wartą Poznań 2:0 pieczętując swoją pozycję lidera.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dominacji Lecha Poznań, który ruszył na pole karne Warty Poznań. Goście jednak długo się bronili, a z czasem zaczęli próbować przedostawać się pod bramkę Lecha. Jedna z takich sytuacji zakończyła się prawie bramką, kiedy Filip Bednarek musiał bronić groźne strzały Jaysona Papeau i Adama Zrelaka. Gospodarze starali się forsować obronę Warty Poznań, ale była ona szczelna, przez co pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie to znów Warta miała dogodną sytuację. Strzał na bramkę oddał Szymon Czyż po dużym błędzie defensywny Lecha. Na posterunku jednak był bramkarz ,,Kolejorza” – Bednarek. Obrona gości nie była jednak już tak mocna jak to było w pierwszej połowie, co poskutkowało w 53. minucie stratą gola. Joel Pereira dośrodkował, a Antonio Milić pokonał Adriana Lisa. W 64. minucie Lech Poznań podwyższył prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na piąty metr Mikael Ishak wykorzystał to oddając strzał głową w lewy róg bramki Warty. Pod koniec meczu dzięki prowadzeniu Lech Poznań mógł pozwolić sobie na zrobienie kilku zmian.

Dzięki wygranej nad Wartą Lech Poznań utrzymuje liderowanie w Ekstraklasie, Warta Poznań nadal znajduję się strefie spadkowej.

Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (0:0)

1:0 53′ Antonio Milić

2:0 64′ Mikael Ishak

Lech Poznań: Bednarek, Pereira (66′ Czerwiński), Salamon, Milić, Douglas, Karlstrom, Kwekweskiri, Ba Loua (83′ Marchwiński), Amaral (75′ Ramirez), Kamiński (75′ Skóraś), Ishak (83′ Sobiech).

Warta Poznań: Lis, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Grzesik, Kupczak, Czyż (61′ Matuszewski), Kopczyński, Papeau (88′ Czyżycki), Kiełb (62′ Kuzimski), Zrelak (89′ Sangowski).