fot: unia-oświecim.pl

Pojedynki GKS-u Tychy z Unią Oświęcim stanowią hokejowe święto. Tym razem więcej powodów do radości mieli jednak kibice drużyny przyjezdnych. Oświęcimianie zdołali bowiem wywieźć punkty z Tych.

Od początku spotkania to przyjezdni bardziej atakowali. Lewartowski miał więc ręce pełne pracy. Kibice na pierwszą bramkę musieli jednak czekać kwadrans. Gdy już worek z bramkami rozwiązał się to padły aż trzy trafienia! Strzelanie rozpoczął Nikołaj Stasienko, W 17. minucie Aleksandr Strieclow zdołał na raty podwyższyć wynik. Minutę później było już 0:3. Tym razem celnym uderzeniem popisał się Jegor Orłow.

Po powrocie na lodowisko gospodarze zdołali dość szybko strzelić bramkę na 1:3. Szczechura wykorzystał dogranie Mroczkowskiego i zapakował krążek w bramce Saundersa. Druga tercja była bardziej wyrównana, lecz wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Ostatnia tercja należała do GKS-u. Niemniej jednak starania miejscowych nie przyniosły zamierzonych skutków. Unia konsekwentnie oddalała zagrożenie spod własnej bramki. Na sześć sekund przed końcem spotkania wynik meczu na 1:4 ustalił Aleksiej Trandin.

GKS Tychy – Unia Oświęcim 1:5 (0:3, 1:0, 0:1)
Bramki: 24′ Szczechura – 15′ Stasienko, 17′ A. Strieclow, 18′ Orłow, 60′ Trandin

GKS Tychy: Lewartowski, Zawalski – Smirnow, Korczemkin, Gościński, Starzyński, Jeziorski – Seed, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Biro, Wróbel, Galant, Sierguszkin – Michałowski, Bizacki, Witecki, Fieofanow, Dupuy

Unia Oświęcim: Saunders, Kowalówka – Bezuska, Orłow, Themar, Da Costa, Oriechin – Glenn, Stasienko, A. Strieclow, W. Strieclow, Dziubiński – Noworyta, Paszek, Trandin, Krzemień, Kowalówka – Prusak, Kusak

Zobacz więcej:

Skoki narciarskie: Świetne kwalifikacje w wykonaniu Polaków! Nie obyło się jednak bez dyskwalifikacji!

PKO BP Ekstraklasa: Grudzień czas zacząć! Zapowiedź 17. kolejki