Piłka nożna

W meczu 17. kolejki Cracovia na swoim stadionie podjęła Legię Warszawę. Legioniści ostatnio wygrali z Jagiellonią Białystok i liczyli na dalsze zwycięstwa. Tak się jednak nie stało, to gospodarze wygrali 1:0.

W pierwszej połowie od 15. minuty to Legia Warszawa miała szansę na wyjście na prowadzenie. Jednak w sytuacji sam na sam Niemczycki obronił strzał Skibickiego. Chwilę później odpowiedź Cracovii była znacząca. W 21. minucie nieupilnowany Pelle van Amersfoort znalazł się przed bramką Legii. Artur Boruc nie był w stanie nic zrobić. Wojskowi rzucili się w pogoń i szybko chcieli odrobić straty. Mimo lepszych statystyk to się jednak nie powiodło.

W drugiej połowie Cracovia miała kolejną dobrą sytuację na podwyższenie wyniku. W 65. minucie Kakabadza strzelił z 20 metrów w słupek. W 85. minucie natomiast szansę na zremisowanie meczu miała Legia. Świeżo wprowadzony zawodnik Bartłomiej Ciepiela uderzył minimalnie niecelnie obok bramki Cracovii. Więcej w tym meczu się już nie wydarzyło.

Legia Warszawa nie pokazała w tym meczu, że wyszła z kryzysu. Szczególnie, że Cracovia przełamała swoją serię 15. domowych porażek z rzędu, co pokazuje, że Legionistą jeszcze daleko do lepszej formy.

Cracovia – Legia Warszawa 1:0

21′ 1:0 Pelle van Amersfoort

Cracovia: Karol Niemczycki, Cornel Rapa, Jakub Jugas, Michal Siplak, Otar Kakabadze, Sylwester Lusiusz (53′ Mathias Rasmussen), Pelle van Amersfoort, Kamil Pestka, Sergiu Hanca, Jakub Myszor (82′ Michał Rakoczy), Filip Piszczek (65′ Rivaldinho).

Legia: Artur Boruc, Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska, Matueusz Hołownia (46′ Tomasz Nawotka), Yuri Ribeiro, Bartosz Slisz, Josue Pesqueira, Kacper Skibicki (46′ Rui Gomes), Luquinhas (84′ Bartłomiej Ciepiela), Filip Mladenović (68′ Tomas Pekhart), Mahir Emreli (59′ Szymon Włodarczyk).