MICHAEL YOUNG

Arged BMSlam Stal przegrywa z Baxi Manresa. Ta porażka w zasadzie kosztuje mistrzów Polski awans do dalszych gier w koszykarskiej Lidze Mistrzów –  BCL.

Manresa weszła w spotkanie serią siedmiu oczek z rzędu. Pierwsze punkty dla polskiej ekipy zdobył Kobi Simmons. W zespole Igora Milicia aktywnie chciał odrabiać straty Michael Young. Jednak zespołowość gości dawała lepsze efekty. Po pierwszej kwarcie mistrzowie Polski przegrywali już ośmioma oczkami. Po wznowieniu gry aktywnie i co ważniejsze skutecznie w barwach ekipy Igora Milicia grali Trey Drechsel i James Palmer. Ostrowianie wyszli na chwilę na prowadzenie. Ale tylko na chwilę. Manresa szybko wróciła do gry i utrzymała prowadzenie z pierwszej kwarty po dwudziestu minutach.

Po zmianie stron goście zaczęli z wysokiego „C”, czyli trzech celnych trójek bez odpowiedzi mistrzów Polski. Później co prawda gospodarze odrobili część strat i po zagraniu Jamesa Florence’a zbliżyli się na 10 punktów, ale przyjezdni ciągle byli zdecydowanie lepsi. Ostatecznie dzięki trafieniu Chimy Moneke po 30 minutach było 57:67. W kolejnej części spotkania zespół trenera Igora Milicicia zbliżył się nawet na pięć punktów, ale przeciwnicy szybko znowu powiększali prowadzenie. W końcówce Arged BM Stal już nie była w stanie odpowiedzieć na sytuację na boisku. I to Baxi wywozi z Ostrowa wygraną.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Baxi Manresa 75:88 (15:23, 18:18, 24:26, 18:21)

Arged BM Stal: Young 17, Drechsel 14, Florence 14, Palmer 13, Simmons 7, Andersson 7, Loncar 2, Mokros 1, Załucki 0

Baxi: Moneke 16, Martinez 11, Bako 10, Thomasson 9, Valtonen 8, Francisco 8, Maye 7, Garcia 6, Jou 6, Sima 5, Perez 2, Steinbergs 0