Ekstraklasa

Raków Częstochowa wygrał u siebie piątkowe starcie z Piastem Gliwice. Spotkanie odbyło się w ramach 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie bliskim gola dla Piasta był Toril, który otrzymał podanie z lewej strony na linię pola bramkowego, ale nie zdołał trafić w piłkę. Do przerwy był więc bezbramkowy remis, który utrzymywał się do 90 minuty.

W 75. minucie znów w roli głównej Toril, ale jego strzał z szesnastki zatrzymał bramkarz gospodarzy. Chwilę później obronił on też dobitkę Vidy.

Swoje okazje mieli też miejscowi. W 81. minucie ładnie przed polem karnym piłkę przyjął sobie Wdowiak, który jednym zagraniem minął rywala i stanął prawie oko w oko z bramkarzem gości, ale fatalnie przestrzelił.

Ostatecznie komplet punktów zostaje w Częstochowie. W ostatniej akcji meczu zza szesnastki uderzał bowiem Lederman. Został on zblokowany, ale skutecznym okazało się trafienie dobijającego Wdowiaka, który uderzał z linii pola bramkowego. Piłkę na rękach miał Plach, który jednak nie uchronił swojej drużyny od straty bramki.

PKO Ekstraklasa – 17. kolejka                                                                                    Raków Częstochowa 1:0 Piast Gliwice                                                                    Bramki: 90+4′ Wdowiak