75 minut efektywnej gry wystarczyło Chemikowi Police na pokonanie UNI Opole. W ramach 12. serii TAURON Ligi mistrz powtórzył wynik z Opola, kiedy inaugurując obecny sezon również w trzech setach poradził sobie z beniaminkiem. Chemik poradził sobie w tym spotkaniu bez swojej serbskiej gwiazdy Jovany Brakocevic-Canzian, która doznała kontuzji.

Na inaugurację sezonu 2021/2022 TAURON Ligi beniaminek z Opole podejmował mistrzynie Polski z Polic. Szczególnie w trzecim secie siatkarki z Opola się postawiły, jednak to drużyna trenera Jacka Nawrockiego zgarnęła komplet punktów. MVP została Agnieszka Kąkolewska. Opolanki dobrze spisują się w tym sezonie, ale zdecydowanymi faworytkami są siatkarki Grupy Azoty Chemika.

Przebieg gry w pierwszym secie składał się z dwóch części. W pierwszej oraz drugiej dominowały gospodynie i pewnie wygrały. Najpierw prowadziły 13:8 i przytrafił im się przestój. Opolanki wykorzystały słabszy okres gry podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego i prawie doprowadziły do remisu (14:13). Następnie znowu oglądaliśmy okres dobrej gry policzanek i precyzyjny atak Milenkoić zakończył partię. Grupa Azoty Chemik miała minimalną przewagę w ataku, bloku oraz zagrywce, co dało wyraźne zwycięstwo.

Drugi set to już była całkowita dominacja policzanek, które zaczęły od prowadzenia 4:0. Serię gospodyń przerwała Bidias, ale dalej Grupa Azoty Chemik kontynuowała swoją dobrę grę, a co za tym idzie przewaga rosła. Po drugiej partii wynik w bloku był 7-1, a Martyna Czyrniańska zmierzająca po tytuł MVP miała zdobyte 14 pkt.

Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

MVP: Martyna Czyrniańska

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska.
UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska, Adamek.

Źródło: tauronliga.pl