11. kolejka zmagań w PlusLidze nie przyniosła niespodzianek. Faworyci dopięli swego i zdobyli kolejne punkty. Dwa pojedynki, w tym hit Warta Zawiercie – Skra Bełchatów kończyły się po pięciosetowych bojach.

Piątkowy mecz

W pierwszym spotkaniu 11. kolejki Zaksa Kędzierzyn-Koźle zagrała z AZS-em Olsztyn. Przyjezdni robili, co mogli, ale miejscowi nadal pozostali niepokonani!

Sobotnie mecze

Cuprum Lubin postawiło się Jastrzębskiemu Węglowi, ale tylko w pierwszym secie. Goście w dwóch kolejnych setach szybko załatwili sprawę i wrócili do domu z kompletem oczek.

W meczu Czarni Radom – Stal Nysa szukający pierwszego zwycięstwa w tym sezonie nysianie zdołali jedynie set. Punkty zostały więc w województwie mazowieckim.

Niedzielne mecze

Spotkanie GKS Katowice – Projekt Warszawa dostarczyło kibicom wielu emocji. Pięciosetowy pojedynek ostatecznie został rozstrzygnięty na korzyść przyjezdnych.

Swoje zadanie wykonało także Asseco Resovia. Ślepsk Suwałki gościł w Iławie rzeszowian, którzy tym razem zachowali pełną koncentrację i wygrali pewnie 3:0. Asseco powoli wraca i zaczyna umacniać się w tabeli. Do pełnego spokoju i zadowalającej lokaty jest jeszcze jednak trochę drogi.

Dzień zakończyło starcie Trefl Gdańsk – Luk Lublin. Gdańszczanie nie dali tym razem większych szans beniaminkowi i odprawili go z kwitkiem po trzysetowym boju. Trefl dzięki temu przesunął się z jedenastej na dziewiątą lokatę.

Poniedziałkowy mecz

Hitem 11. kolejki bez wątpienia był mecz Warta Zawiercie – Skra Bełchatów. Spotkanie było długie i emocjonujące. Zwrotów akcji nie brakowało, a doskonałym podsumowanie całego boju był fenomenalny bój w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść Jurajskich Rycerzy! Warta po krótkim spadku na szóstą lokatę ponownie zameldowała się na pozycji numer cztery.