Jedyny niedzielny mecz 16. serii TAURON Ligi przerwał znakomitą serię 10-ciu zwycięstw IŁ Capital Legionovii. Zespół spod Warszawy jadąc do Polic ostatnią porażkę miał na koncie trzy miesiące temu na swoim parkiecie z… Grupą Azoty Chemik Police. Policzanki powtórzyły wyczyn z Legionowa, pewnie ogrywając trzecią ekipę w tabeli.

W pierwszym secie emocji nie było. Po wyrównanym początku (9:7) policzanki uzyskały coraz większą przewagę. Były lepsze m.in. w ataku. Po zablokowaniu Różańskiej prowadzenie podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego wyniosło już dziesięć punktów (22:12). Kolejny dobry mecz rozgrywała Agnieszka Kąkolewska, zdobywczyni sześciu punktów.

Początek drugiego seta był mocny w wykonaniu gospodyń. Objęły one prowadzenie 8:3. Z czasem jednak gra wyrównała się i przewagę uzyskał zespół gości 12:14. Teraz jednak nastąpił świetny fragment w wykonaniu policzanek, które najpierw wyrównały na 15:15, a następnie uzyskały przewagę 20:15. Tej straty siatkarkom z Legionowa nie udało się już odrobić.

W trzeciej partii gospodynie dalej dominowały na boisku. Zagrały popisowe spotkanie. Miały w swoich szeregach Jovanę Brakocevic-Canzian, która zdobyła 19 pkt.

Grupa Azoty Chemik Police –  IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

Grupa Azoty Chemik Police: Drews, Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocevic-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrnianska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska

IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Różański, Damaske, Szczyrba, Stefanik, Erkek, Dąbrowska, Tylska, Szymańska, Silva Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk, Kulig

Źródło: tauronliga.pl