Lewandowski
fot: albawaba.com

Bayern Monachium wygrał u siebie z SpVgg Greuther Fürth. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Spotkanie było rozgrywane w ramach 23. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Lider tej ligi nie zawiódł i wygrał u siebie 4:1. Rywale Monachijczyków zamykają ligową tabelę.

Na liście strzelców dwukrotnie wpisał się Robert Lewandowski. Polak pierwszy raz trafił do siatki w 46. minucie. Wówczas Bayern niespodziewanie przegrywał 0:1. Z piłką z prawej strony wszedł w pole karne Gnabry. Zagrał wzdłuż bramki i z najbliższej odległości do bramki wpakował ją kapitan reprezentacji Polski.

Na kolejne trafienie Lewandowski czekał do 82. minuty. Tym razem do bramki Polak wpakował ją uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.