Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejnym zwycięstwem. Tym razem kędzierzynianie w ramach 21. odsłony PlusLigi uporali się na północy kraju w trzech setach ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Ostatnie tygodnie to napięty grafik meczów i dalekie wyjazdy podopiecznych Gheorghe Cretu. Siatkarze Grupy Azoty ZKSY Kędzierzyn-Koźle osiągnęli swój cel – wygraną z Cucine Lube Civianova przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Teraz wracają na boiska PlusLigi. W historii zmagań obu ekip na parkietach ekstraklasy Grupa Azoty ZAKSA mierzyła się ze Ślepskiem Malow siedmiokrotnie, wszystkie z tych meczów padały łupem drużyny z Opolszczyzny.

Suwałczanie w niedzielne popołudnie nie poprawili swego bilansu z najlepszym klubowym zespołem Europy. Umiejętności gości były po prostu wyższe. Byli lepsi w bloku 6-2, a na zagrywce 8-3. W pierwszym secie mieliśmy wynik 16:16, ale od tego momentu kędzierzynianie uzyskali niewielką, ale stabilną przewagę – 20:21, 21:23. Aleksander Śliwka zdobył przedostatni, a Łukasz Kaczmarek ostatni punkt.

W drugim secie Grupa Azoty ZAKSA miała od początku długą przewagę. Po pewnej akcji Kaczmarka goście prowadzili 14:10. Jednak gospodarze nie odpuszczali i doprowadzili do stanu 16:17. Na więcej kędzierzynianie nie pozwolili. Tym razem ich przewaga w końcówce była wyraźniejsza. Przy stanie 21:24 zdobyli ostatni punkt ze środka.

Kędzierzynianie, mający przed sobą kilkuset kilometrową podróż do domu, w trzeciej partii dopełnili formalności. Na początku uzyskali przewagę 5:1 oraz 10:4 i bez problemu utrzymali prowadzenie do ostatniej akcji.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0-3 (22-25, 21-25, 21-25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Laskowski, Łukasik, Makowski, Klinkenberg, Ziobrowski, Bołądź, Takvam, Rudziewicz, Buchowski, Sapiński, Halaba, Smoliński, Tuaniga, Filipowicz, Czunkiewicz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Klęk, Kaczmarek, Kosian, Rejno, Janusz, Staszewski, Kluth, Kaciczak, Śliwka, Semeniuk, Smith, Kalembka, Kozłowski, Żaliński, Huber, Majcherski, Shoji, Banach

Żródło: plusliga.pl