Szalony mecz w ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy obejrzeli kibice w Grodzisku Wielkopolskim. Warta przegrywała z Radomiakiem do przerwy, ale zaraz po zmianie stron zafundowała ekipie z Mazowsza istne piekło. W ciągu sześciu minut „Zieloni” z Poznania trafili do siatki trzy razy i pewnie zwyciężyli 3-1 w bardzo ważnym dla siebie spotkaniu.

Przed spotkaniem pewniejsi mieli prawo się czuć gracze Radomiaka, którzy po udanej pierwszej części sezonu lokują się w górnych rejonach tabeli. Tego nie można powiedzieć o poznaniakach, którzy na jesieni grali beznadziejnie i dopiero ostatnie mecze dały im nadzieję na skuteczną walkę o pozostanie w PKO Ekstraklasie.

Pierwsze pół godziny stało pod znakiem wyrównanej batalii i choć przynajmniej kilka akcji z obu stron winno być sfinalizowane przynajmniej realnym zagrożeniem, sytuacji stuprocentowych było jak na lekarstwo. W 37. minucie fortuna uśmiechnęła się do Radomiaka. Po kornerze z prawego narożnika odchodzącą pikę główkował Rossi, po czym nastąpiło zamieszanie, po którym Lis odbił piłkę przed siebie, a tam czujny Dawid Abramowicz wpakował piłkę do siatki. Dość niespodziewane prowadzenie radomian uśpiło ich zaraz po przerwie.

W 47. minucie defensorzy gości przygotowali nieudaną pułapkę ofsajdową na Jana Grzesika, a ten szansę wykorzystał. Przymierzył po długim rogu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 1-1. Cztery minuty później zabójcza kontra poznaniaków dała efekt w postaci objęcia prowadzenia. Znakomite zagranie Kupczaka do Miguela Luisa zapoczątkowało rajd Portugalczyka od środkowej części boiska. Solowa akcja sfinalizowana została płaskim strzałem między nogami bezradnego Majchrowicza. To nie był jednak koniec wstrząsów Radomiaka. Nie minęło kolejne dwie minuty, jak do odbitej piłki ponownie doskoczył Luis i podwyższył prowadzenia Warty na 3-1. To były minuty rozstrzygające widowisko. Radomiak próbował zmienić losy starcia, lecz Abramowicz nie trafił w bramkę, a strzał Angielskiego wyłapał Lis. Szansę na kolejnego gola miała Warta, jednak przy strzale Kuzimskiego dobrze zareagował Majchrowicz, a dobitka tego samego gracza poszybowała nad poprzeczkę.

WARTA POZNAŃ – RADOMIAK Radom 3-1 (0-1)

Grzesik 47., Luis, 53. Luis 51. i 53.–  D. Abramowicz 37.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Kupczak (90+3. Maenpaa) – Luis (63. Szczepański), Kopczyński, Matuszewski, Papeau (63. Castañeda) – Zreľák (74. Kuzimski).

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik (75. Matos), Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Pereira, Cele, Łukasik (75. Karwot), Santos (59. L. Machado) – Maurides (59. Radecki), Angielski.