fot: Twitter.com @RTS_Widzew_Lodz

Olimpia Grudziądz pokonała po rzutach karnych Wisłę Kraków i po raz pierwszy w historii awansowała do półfinału Pucharu Polski!

Spotkanie rozpoczęło się po myśli III-ligowej Olimpii Grudziądz, która w drugiej minucie spotkania wyszła na prowadzenie po bramce Jakuba Bojasa. Do przerwy Wisła Kraków nie potrafiła doprowadzić do wyrównania i dość niepodziewanie to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc.

W 57.minucie Momo Cisse doprowadził do wyrównania po płaskim uderzeniu, którego nie potrafił zatrzymać Olszewski. Występująca w PKO Ekstraklasie Wisła mogła wyjść na prowadzenie w 72.minucie jednak uderzenie Hugy’ego zatrzymało się na słupku.

W dogrywce Wisła próbowała zdobyć zwycięską bramkę jednak to gospodarze na trzy minuty przed zakończeniem spotkania byli blisko zdobycia bramki jednak uderzenie zawodnika Olimpii obronił Biegański, a dobitka z bliskiej odległości minęła bramkę Białej Gwiazdy.

1/4 finału – Puchar Polski
Olimpia Grudziądz – Wisła Kraków 1:1 (1:0) k: 5:3
Bojas 2′ – Cisse 57′

1-0 Marcin Warcholak, 1-1 Maciej Sadlok, 2-1 Michał Cywiński, (2-1 Michal Škvarka – obroniony), 3-1 Krzysztof Wicki, 3-2 Marko Poletanović, 4-2 José Cabrera, 4-3 Enis Fazlagić, 5-3 Marko Zawada

Olimpia Grudziądz: Olszewski – Karankiewicz, Wicki, Klimek, Rzepka (78. Leszczyński), Cabrera, Cywiński, Warcholak, Kaczmarek (118. Nawrocki), Antkowiak, Bojas (58. Zawada)

Wisła Kraków: Biegański – Szot, Colley, Sadlok, Hanousek, Młyński (46. Starzyński), Kuveljić (75. Zhukov), Fazgalik, Fernandez (103. Poletanović), Hugy (90+2. Skvarka), Kliment (46. Cisse)