Liderki TAURON Ligi zrewanżowały się pod Warszawą IŁ Capital Legionovii za jedyną ligową porażkę w tym sezonie, wygrywając w pięciosetowej walce na rozpoczęcie 20. serii rozgrywek. To dobry prognostyk rzeszowianek przed czekającym je w najbliższy wtorek pierwszym pojedynkiem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń z wielkim VakifBankiem Stambuł.

Gospodynie wygrały trzy ostatnie mecze ligowe z rzędu, a piętnaście w sezonie i zajmowały czwarte miejsce w tabeli. Rzeszowianki liderują. Doznały jednej porażki i to właśnie z legionowiankami. Wyprzedzały drugi zespół Grupę Azoty Chemika Police o trzy punkty, a swoje dzisiejsze rywalki o jedenaście. Oba zespoły niedawno zapewniły sobie awans do Final Four Pucharu Polski, który odbędzie się w Nysie.

Developres BELLA DOLINA praktycznie nie istniał na boisku. Być może był to najsłabszy set w wykonaniu tego zespołu w tym sezonie. Legionowianki grały jak z nut, dobrze prezentowały się na zagrywce, ryzykowały. Granie sprawiało im wyraźną radość. Prowadziły m.in. 8:5 oraz 16:13 i w końcówce zdeklasowały swoje rywalki.

W drugiej odsłonie mieliśmy zupełnie inny obraz gry. Tym razem zespół gości nadawał ton rywalizacji. Rzeszowianki prowadziły i pewnie zwyciężyły. Na to złożyło się ograniczenie błędów, poprawa gry blokiem i wzrost skuteczności ataku. Po siedem punktów w dwóch setach zdobyły dla tego zespołu Anna Stencel i Bruna Honorio.

Wreszcie w trzecim secie kibice mieli trochę emocji. Gospodynie wygrali po walce. Jedna i druga drużyna miała szanse zakończenia seta. IŁCapital Legionovia prowadził 24:23, ale dwa kolejne punkty zdobyły rzeszowianki m.in. po asie Kary Bajemy. Ostatnie dwa punkty gospodynie zdobyły po autowym ataku Jeleny Blagojević i bloku. Po 16 pkt dla miejscowych zdobyły w trzech setach Gyselle Silva i Olivia Różański. W końcówce były one ważnymi postaciami w swoim zespole.

Kolejne emocje w tym meczu. Znowu było dużo walki i zmiennych sytuacji. W połowie partii legionowianki od stanu po 12 uzyskały kilka punktów przewagi. Wykorzystywały wszystkie słabości rywalek. Rzeszowianki goniły. Następnie znowu traciły. Było 21:18 i wydawało się, że gospodynie są na najlepszej drodze do zdobycia kompletu punktów. Ostatetcznie jednak Jelena Blagojević i jej koleżanki doprowadziły do tie breaka, który mimo ambitnej postawy gospodyń pewnie wygrały.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15)

MVP: Magdalena Jurczyk

IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Dębowska, Różański, Damaske, Szczyrba, Stefanik, Erkek, Dąbrowska, Tylska, Szymańska, Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Polańska, Honorio, Krajewska, Bagrowska, Blagojević, Stencel, Wenerska, Witkowska, Bajema, Rapacz, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła

Źródło: tauronliga.pl