Pogoń Szczecin wygrała z Radomiakiem Radom w meczu 24. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Do czasu starcia Lecha z Rakowem będzie piastować pozycję lidera rozgrywek.

Portowcy prowadzili już po pierwszej połowie. Prowadzenie objęli w 6. minucie. Po dograniu z lewej strony piłkę w siatce umieścił główkujący Drygas.

Na kolejne gole czekaliśmy do drugiej połowie. Gościom gonienie wyniku utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla faulującego w 50. minucie Luizao. To otworzyło Pogoni więcej możliwości. W 55. minucie dogranie z rzutu wolnego na gola zamienił główkujący Triantyafyllopoulos.

W 76. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki popełniła defensywa z Radomia, która podała piłkę pod nogi swoich przeciwników. Chwilę po tym, podaniem w pole karne obsłużonym został Łęgowski. Ten zszedł delikatnie do środka i pewnym strzałem z okolic jedenastki trafił do siatki. Wynik spotkania ustalony został w 81. minucie. Tym razem sytuację sam na sam po podaniu zza szesnastki wykorzystał Jean Carlos Silva.

Obecnie Pogoń ma punkt przewagi nad Lechem, ale Kolejorz rozegrał jedno spotkanie mniej.

PKO Ekstraklasa – 24. kolejka                                                                              Pogoń Szczecin 4:0 Radomiak Radom                                                                      Bramki: 6′ Drygas, 55′ Triantafyllopoulos, 76′ Łęgowski, 81′ Silva