Lewandowski
fot: albawaba.com

Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 1:1, a bramkę dla zespołu mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski dla którego było to 29 ligowe trafienie w sezonie.

Mistrzowie Niemiec byli faworytem spotkania i od początku zaatakowali popularnych „Wieśniaków” i już na początku spotkania Mueller pokonał bramkarza rywali jednak bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej napastnika reprezentacji Niemiec. Kilka minut później gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych ofensywnych akcji i Christoph Baumgartner pokonał powracającego po przerwie spowodowaną kontuzją Neuera. Przed przerwą Mueller ponownie umieścił piłkę w siatce i ponownie bramka nie została uznana z powodu odgwizdania pozycji spalonej. Bayern osiągnął swoje w doliczonym czasie gry gdy Robert Lewandowski pokonał bramkarza rywali i doprowadził do wyrównania. W drugiej części spotkania pomimo kilku dogodnych sytuacji mistrzowie Niemiec nie potrafili pokonać Baumanna i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Po dwudziestu sześciu kolejkach Bayern ma 60 punktów na koncie i wyprzedza o dziesięć oczek Borussie Dortmund, która ma do rozegrania dwa spotkania mniej.