Dla bielszczanek stawką meczu 21. serii TAURON Ligi przeciwko Enerdze MKS Kalisz było zapewnienie sobie miejsca w play-off. Chociaż Hala pod Dębowcem początkowo nie sprzyjała Bostikowi, od drugiej partii mecz układał się już po ich myśli, dzięki świetnej postawie Czeszki Gabrieli Orvosovej. Siatkarki z Bielska-Białej wygrały 3-1 i w najgorszym wypadku na koniec fazy zasadniczej zajmą 7. pozycję.

W końcówce pierwszego seta trener zespołu gości dwa razy brał czas, a jego podopieczne z trudem obroniły przewagę. Rywalizacja zaczęła się od prowadzenia gospodyń 2:0 po akcjach Weroniki Szlagowskiej i Gabrieli Orvosovej. Kaliszanki szybko wyrównały. Do stanu po 11 żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnego prowadzenia. Dwie serie punktowe siatkarek Energi MKS dały wynik 12:18. Mocno naciskane przyjezdne wywalczyły zwycięstwo w pierwszym secie.

Kolejne serie punktów oglądaliśmy również w drugiej partii. Kaliszanki prowadziły 10:3 i niebawem ich przewaga wynosiła już tylko 12:11. Energa MKS jeszcze poderwała się do walki i było 13:16, ale rywalizacja już w samej końcówce rozpoczęły się od stanu 20:20, a zakończyła się pojedynczym blokiem Szlagowskiej.

W trzecim secie warto odnotować, że po w miarę wyrównanym początku (8:5) gospodynie zdobyły serię punktów i prowadziły 14:5. Następnie od 14:7 ich przewaga wzrosła do 23:7. W czwartej partii bielszczanki utrzymywały cały czas przewagę i zasłużenie zdobyły komplet punktów.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (21:25, 25:21, 25:8, 25:18)

MVP: Gabriela Orvosova

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Kazała, Polak, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Pierzchała Świrad, Łyszkiewicz, Orvosova, Bartkowska, Szlagowska, Mazur, Drabek

Energa MKS Kalisz: Drużkowska, Żurowska, Miechowicz, Łukasik, Mucha, Cygan, Dudek, Kubacka, Kucharska, Gajewska,Wysokińska, Bałuk

Źródło: tauronliga.pl