fot: YouTube / GKS Katowice

W zaległym spotkaniu 19.kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn przegrał 0:3 na własnym stadionie z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Dla zespołu z Warmii i Mazur zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu pozwoliłoby awansować nad strefę spadkową. Po wygranej w Łodzi z miejscowym ŁKS-em to gospodarze byli faworytem spotkania jednak przyjezdni od początku zaatakowali rywali. W 35.minucie po analizie VAR Dominik Sulikowski wskazał na rzut karny, który wykorzystał Marek Fabry. W drugiej części spotkania sędzia ponownie musiał skorzystać z VAR-u i podobnie jak w pierwszej połowie tak i tym razem podyktował rzut karny, który wykorzystał Fabry i podwyższył prowadzenie gości. Wynik spotkania w 65.minucie ustalił Wojciech Łaski.