Meczem 22. serii MKS FunFloor Perła Lublin i Suzuki Korona Handball Kielce otwarły ostatnią rundę kobiecej PGNiG Superligi i zamknęły pojedynki między sobą w sezonie 2021/2022 kompletem zwycięstw liderek tabeli. Dziś w Lublinie podobnie jak w poprzednim meczu tych drużyn a hali „Globus” padło mnóstwo bramek.

Wynik otworzyły przyjezdne. Jako pierwsza do siatki trafiła Marta Rosińska. Niedługo później Dominika Więckowska wyrównała, a Katarzyna Portasińska dała miejscowym prowadzenie. Na samym początku spotkania nie było jednak mowy o całkowitej dominacji gospodyń. Lublinianki po raz pierwszy na trzybramkowe prowadzenie wyszły na początku dziesiątej minuty. 60 sekund później MKS prowadził już 7:3.

Po pierwszym kwadransie meczu Joanna Szarawaga, Katarzyna Portasińska i Romana Roszak miały na swoich kontach po dwa gole, a biało-zielone prowadziły 8:5. Paulina Wdowiak zaliczała kolejne spekatkularne interwencje, a jej koleżanki z drugiej strony parkietu powiększały przewagę. Po kolejnych bramkach Portasińskiej i Szarawagi dystans urósł już do pięciu trafień. W 22. minucie Oktawia Płomińska popisała się ładną akcją ze skrzydła oraz skutecznym wykończeniem kontry. Po jej dwóch błyskawicznych bramkach MKS wygrywał 13:6.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:8 na korzyść podopiecznych Moniki Marzec. Szczególnie skuteczne były lubelskie skrzydłowe: Płomińska i Portasińska. Obie zaliczyły przed zmianą stron po cztery trafienia. Kielczanki miały duże problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy zespołu z Lublina. Gospodynie z kolei bezlitośnie wykorzystywały błędy swoich rywalek.

Pięć minut po przerwie tablica wyników wskazywała rezultat 21:11. Monika Marzec dokonała roszady na skrzydłach. W drugiej części spotkania na parkiet wybiegły Julia Pietras i Daria Szynkaruk. Pierwsza z wymienionych na początku 39. minuty zdobyła swojego drugiego gola w tym meczu. Było to trafienie na 24:12. Chwilę później Paulinę Wdowiak w bramce zmieniła Weronika Gawlik. Lubelska kapitan przywitała się z boiskiem broniąc rzut karny w wykonaniu Magdy Więckowskiej. Z siedmiu metrów nie pomyliła się natomiast Romana Roszak. Najskuteczniejsza w tym sezonie zawodniczka MKS-u zdobyła bramkę nr 25, a po chwili trafienie dołożyła Andrijana Tatar.

Na kwadrans przed końcem meczu dzięki dwóm kolejnym golom Darii Szynkaruk i bramce Edyty Byzdry gospodynie prowadziły już 29:13. Dominacja miejscowych była niepodważalna. Do 49. minuty Szynkaruk podwoiła swój dorobek. Minutę później skrzydłowa skutecznie wykonała rzut karny i lublinianki wygrywały 32:17.

W ostatnich dziesięciu minutach bramki dla gości zdobywała głównie Magda Więckowska. Najskuteczniejsza zawodniczka ligi zakończyła mecz z dorobkiem ośmiu trafień. Identyczną ilością zdobytych bramek może się pochwalić Daria Szynkaruk, która była w drugiej części meczu nie do zatrzymania. MKS FunFloor Perła Lublin zwyciężył 38:23

MKS FunFloor Perła Lublin – Suzuki Korona Handball Kielce 38:23 (18:8)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 8, Portasińska 4, Płomińska 4, Roszak 4, Szarawaga 3, Anastacio 3, Tatar 3, Więckowska 2, Achruk 2, Pietras 2, Beganović 1,  Byzdra 1. Kary: 6 min. Trener: Monika Marzec

Korona: Hibner, Chodakowska, Chojnacka – Więckowska 8, Pękala 6, Rosińska 2, Pastuszka 2, Grabarczyk 1, Jasińska 3, Costa 1. Kary: 10 min. Trener: Paweł Tetelewski

Źródło: superligakobiet.pl