Ekstraklasa

Raków Częstochowa wygrał mecz 27. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Częstochowianie pokonali na wyjeździe Wartę Poznań.

Faworytem był oczywiście Raków, który przed tą kolejką zajmował w tabeli 2. miejsce. Przed tym spotkaniem Raków zajmował 3. miejsce, gdyż wczoraj swój mecz wygrał Lech Poznań. Warta plasuje się w drugiej połowie tabeli.

W pierwszej części meczu Raków dominował, ale prowadził po szczęśliwej bramce. Gol dający prowadzenie padł 27. minucie częstochowianie zagrywali piłkę w pole karne z rzutu rożnego. W tej sytuacji interweniował defensor gospodarzy Ivanov, lecz ten trafił do własnej bramki.

W drugiej połowie Raków podwyższył swoje prowadzenie. Tym razem z rzutu wolnego uderzył nad murem Ivi Lopez. Piłka skozłowała przed bramkarzem, który fatalnie skiksował.

Dzięki wygranej Raków przynajmniej przez chwilę może poczuć się liderem rozgrywek. Częstochowianie utrzymują też znakomitą passę, gdyż nie przegrali w lidze od 4 grudnia.

PKO Ekstraklasa – 27. kolejka                                              Warta Poznań 0:2 Raków Częstochowa                                Bramki: 27′ Ivanov (GS), 75′ Lopez