Do ogromnej niespodzianki doszło w Legnicy gdzie liderująca w Fortunie I Lidze Miedź przegrała z walczącym o utrzymanie Stomilem Olsztyn 1:2.

Od pierwszych minut to gospodarze dominowali, dłużej utrzymywali się przy piłce i cel w postaci zdobycia bramki osiągnęli w pierwszej minucie doliczonego czasu gry gdy wynik spotkania otworzył Nemanjia Mijuskovic. Olsztynianie do wyrównania doprowadzili w 81.minucie po uderzeniu z okolic szesnastego metra w wykonaniu Macieja Dampca. W 86.minucie rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników gospodarzy na bramkę zamienił Patryk Moneta. Goście do końca nie oddali prowadzenia i sprawdzili ogromną niespodziankę pokonując zespół z Legnicy. Dzięki zwycięstwu zespół ze stolicy Warmii i Mazur zbliżył się na trzy punkty do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Fortuna 1 Liga – 27.kolejka
Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)
Mijusković 45+1′ – Dampc 81′, Mikita 86(k)’

Miedź Legnica: Lenarcik – Gammelby, Mijusković, Aurtenetxe, Carolina, Tront, Lehaire (73. Matuszek), Śliwa, Chuca (87. Garcia), Zapolnik, Makuch (78. Drzazga).

Stomil Olsztyn: Tobiasz – Remisz (72. Dampc), Bwanga, Czajka (46. Lafrance), Straus, Spychała (57. Sobol), Żwir, Shibata (46. Reiman), Moneta, Wójcik (72. Toporkiewicz), Mikita.