Raków

Raków Częstochowa zremisował u siebie mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Punkt na wyjeździe wyrwali gracze Śląska Wrocław.

Raków w razie wygranej zostałby samodzielnym liderem PKO Ekstraklasy. Remis oznacza, że ma 28 pkt, co daje 3. miejsce. Tyle samo punktów ma liderujący Lech i zajmująca 2. pozycję Pogoń Szczecin.

Po pierwszej połowie Śląsk prowadził 1:0. W 45. minucie Quintana otrzymał podanie zza pola karnego. Hiszpan oddał strzał zza pola bramkowego, lecz obronił to uderzenie bramkarz gospodarzy. Później Quintana dobijał, ale znów lepszym był Trelowski, lecz ten nie dał rady za trzecim podejściem swojego przeciwnika.

Raków wyrównał w 62. minucie. Piłkę spod własnego pola karnego próbowali wybijać defensorzy wrocławskiej drużyny, ale na tyle pechowo, że do futbolówki doszedł Patryk Kun. Ten zdecydował się na strzał zza szesnastki. Jego uderzenie okazało się skutecznie i przyniosło Rakowowi 1 pkt.

W 69. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Lopez. Uderzał on bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad murem, a następnie kierowała się w światło bramki, lecz do boku futbolówkę sparował Szromnik. W 74. minucie udaną interwencję po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego odnotował natomiast Trelowski.

PKO Ekstraklasa – 28. kolejka                                                                              Raków Częstochowa 1:1 Śląsk Wrocław                                                                  Bramki: 62′ Kun – 45′ Quintana