W kolejnym meczu o ćwierćfinał PlusLigi zagrał Jastrzębski Węgiel z Treflem Gdańsk. Choć to Jastrzębianie prowadzili przez pierwsze dwa sety, końcowo przegrali 2:3.

To było kompletne odwrócenie ról w tym spotkaniu. W pierwszym secie Trefl Gdańsk prowadził trzema punktami przez prawie całą partię. Pod koniec jednak stracił przewagę i doprowadził do gry na przewagi, która zakończyła się na korzyść Jastrzębian 26:24.

W drugim secie natomiast od samego początku to gospodarze prowadzili dyktując swoje warunki w tej partii. Zdobywali punkty dzięki serwisowi, a także popełniali mniej błędów własnych. To przełożyło się na pogrom w wykonaniu Jastrzębian 25:18.

Od trzeciego seta wszystko się odwróciło. To Trefl Gdańsk zaczął dominować, a Jastrzębski Węgiel nie potrafił na to odpowiedzieć. Gdańszczanie grali bardzo skutecznie w ofensywie. Gospodarze natomiast nie przeszkadzali im, a wręcz pomagali popełniać bardzo wiele prostych błędów. Trefl Gdańsk wygrał 25:18, po zepsutej zagrywce rywali.

Czwarta partia i tie-break również były na korzyść Gdańszczan, którzy świetnie blokowali. Jastrzębski Węgiel próbował odrabiać straty, dzięki zagrywce Tomasza Fornala, ale gospodarze nie zdołali zbliżyć się do Trefla. Autowy atak Hadravy zakończył czwarty set wynikiem 25:21 dla gości.

Tie-break miał zadecydować o tym kto wygra pierwsze spotkanie o ćwierćfinał. Był on podobnie jak końcówka pierwsze seta bardzo zacięty. Oba zespoły bardzo walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie dzięki zepsutej zagrywce rywali to Trefl Gdańsk mógł cieszyć się ze zwycięstwa 15:13 i w całym meczu 3:2.

Drugi mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie 16. kwietnia w Gdańsku.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:3 (28:26;25:18;18:25;21:25;13:15)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Rafał Szymura, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak, Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Szymon Biniek, Jurij Gladyr.

Trefl: Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub, Mateusz Mika, Dmytro Paszycki, Kewin Sasak, Bartłomiej Lipiński, Maciej Olenderek, Patryk Łaba, Mariusz Wlazły, Moritz Reichert, Dawid Pruszkowski, Lukas Kampa.