Ekstraklasa

Gorycz wysokiej porażki przełykają piłkarze i kibice z Wrocławia. W spotkaniu 30. serii Śląsk przegrał na swoim stadionie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 0-4, znacznie pogarszając swoje notowania jeśli chodzi o ligowy byt. Wpływ na przebieg spotkania miała katastrofalna postawa wrocławian w pierwszych dwudziestu minutach, w których stracili trzy gole.

Największym pechowcem początkowego fragmentu był Szromnik. Wrocławski bramkarz sprokurował dwa zagrożenia, po których padły bramki dla Temaliki. Najpierw w 11. minucie pozwolił szybko przejąć piłkę przyjezdnym, a następnie po kilku podaniach gości nic nie wskórał przy precyzyjnym strzale Hubinka w krótki róg. Trzy minuty później po akcji niecieczan wydawało się, że wrocławski golkiper spokojnie wyłapie piłkę, lecz pod presją Mesanovicia wypuścił ja z rąk a Serb uderzył do pustej bramki. Koszmar Śląska wcale się nie kończył. W 20. minucie zacentrował z rzutu wolnego Poznar a piłkę do własnej bramki skierował Golla. 10 minut paraliżu Śląska zaskutkować musiało przebiegiem meczu. Wrocławianie byli bezsilni popełniając kolejne błędy. W 39. minucie Tamas pop raz drugi brzydko sfaulował rywala i otrzymując drugą żółtą kartkę z konsekwencją czerwonej, osłabił już i tak rozbity swój zespół.

W dalszej części meczu wrocławianie kompletnie nie mogli nic zrobić, a gracze z Niecieczy mieli kolejne nietuzinkowe okazje. Po strzałach Hubinka, Kocyły i Grzybka wynik się jednak nie zmienił. Dopiero w 87. minucie szybki kontratak „Słoników: zakończył się dobiciem gospodarzy. Dombrovskyi zagrał na wolna przestrzeń do Grzybka, a ten płaskim strzałem pokonał po raz czwarty Szromnika.

Efektowne zwycięstwo poprawiły nastroje wśród graczy Termaliki i wciąż zachowali oni szansę na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie, ale ich beznadziejna pozycja przeszła dziś w stan ekstremalnie trudnej. Za to wrocławianie tą porażką napytali sobie biedy, gdyż spadkowa przepaść jest już tuż za ich plecami.

Śląsk Wrocław – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-4 (0-3)

Hubínek  11, Mešanović 14, Golla 20. (samobójcza), Grzybek 87.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Golla, M. Tamás, Janasik (71. Stiglec), Schwarz, Olsen (62. Jastrzembski), Garcia (78. Łyszczarz), Quintana (46. Piasecki), Pich (46. Mączyński), Expósito.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Tekijaski, Mešanović (83. Bonecki), Grzybek, Hybš (76. Stefanik), Hubínek (90. R. Varga), Ambrosiewicz, Poznar (90. Tusha), Dombrovskyi, Biedrzycki, Kocyła (76. Grabowski).