Tenis

Po doskonałym meczu Iga Świątek pokonała w finale turnieju w Stuttgarcie Białorusinkę Aryen Sabalenke 6:2 i umocniła się na pierwszym miejscu w rankingu WTA.

Iga Świątek w ostatnich tygodniach znajduje się w fantastycznej formie co pokazała w dniu dzisiejszym w finale niemieckiego turnieju. 20-letnia zawodniczka spotkanie rozpoczęła bardzo nerwowo jednak obroniła break pointa w pierwszym gemie, a następnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych gemach Polka pewnie utrzymywała własne podanie, a w ósmym gemie ponownie przełamała Białorusinkę i wygrała pierwszego seta 6:2 wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugi set był bardziej wyrównany jednak już w drugim gemie mogła przełamać rywalkę jednak nie wykorzystała dwóch break pointów. To co nie udało się na początku seta udało się w szóstym gemie w którym Świątek przełamała rywalkę. Kolejny gem padł łupem najlepszej tenisistki na świecie, a w ósmym pewna gra naszej rodaczki, która przełamała rywalkę wykorzystała trzecią piłkę meczową i mogła świętować zwycięstwo w czwartym turnieju z rzędu!

Dla Świątek było to 23 zwycięstwo z rzędu!