Lech Poznań

Lech Poznań wygrał ze Stalą Mielec 3:1. Mecz odbył się w ramach 30. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Mielca. W 2. minucie gola po uderzeniu z linii pola karnego zdobył Steczyk.

Kolejne bramki strzelali tylko poznaniacy. Już w 12. minucie piłkę na szesnastkę wycofał sprzed pola bramkowego Ishak. Z szesnastki skutecznym uderzeniem popisał się Amaral. W 32. minucie obsłużonym przed polem bramkowym został natomiast Ishak. Ten obrócił się z piłką, a następnie pokonał bramkarza rywali. Lech wygrał 3:1, a gol ustalający wynik meczu padł w 49. minucie. Piłkę sprzed pola karnego dogrywał na piąty metr Tiba. Futbolówkę próbował wybijać Żyro, lecz ten skierował ją głową do własnej siatki.

Dzięki wygranej Lech ma 65 pkt i prowadzenie w tabeli, ale to może zmienić się po starciu Rakowa, który w tej rundzie jeszcze nie grał. Raków w przypadku zwycięstwa będzie miał tyle samo punktów, ale w meczach bezpośrednich z Lechem był lepszy.

PKO Ekstraklasa – 30. kolejka                                                                                Lech Poznań 3:1 Stal Mielec                                                                                        Bramki: 12′ Amaral, 32′ Ishak, 49′ Żyro (GS) – 2′ Steczyk