Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Z dwóch naszych tenisistek tylko Magda Linette awansowała do drugiej rundy eliminacji do turnieju w Madrycie. Swój udział po pierwszym meczu zakończyła Magdalena Fręch, która uległa Ukraince Katerynie Kozłowej.

30-letnia Linette była faworytką spotkania w pierwszym secie przełamała rywalkę w szóstym gemie i utrzymała je wygrywając pierwszego seta 6:3. Drugi set rozpoczął się od przełamania Polki, która jednak oddała własne podanie w kolejnym gemie. W czwartym secie rywalka ponownie przełamała Linette jednak sklasyfikowana na 56. miejscu w rankingu WTA Polka szybko odrobiła stratę i zadała decydujący cios w jedenastym gemie przełamując rywalkę, a w następnym gemie pewnie wygrała i awansowała do kolejnej rundy.

Magdalena Fręch nie zaliczy turnieju w Madrycie do udanych. Polka już w pierwszym secie dwukrotnie straciła własny serwis i przegrała pierwszego seta 6:1. Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Rachimowej, która jednak straciła gema przy własnym podaniu. Niestety w dziewiątym gemie Fręch nie utrzymała własnego serwisu i w kolejnym gemie nie potrafiła odrobić strat.