Trabzonspor , którego zawodnikiem jest Tymoteusz Puchacz zremisował na własnym stadionie z Antalyasporem 2:2 i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie tytuł mistrzowski.

Trabzonspor odzyskał mistrzostwo po 38 latach przerwy.

Puchacz wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu, który już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Corneliusa. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Ndao. Goście mogli wyjść na prowadzanie w 56.minucie jednak rzutu karnego nie wykorzystał Fredy. W 62.minucie po raz drugi gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Dorukhan Tokoz. Wynik spotkania na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry ustalił Haki Wright.

Tymoteusz Puchacz, który do nowego mistrza Turcji został wypożyczony w styczniu z Unionu Berlin rozegrał w barwach zespołu dziewięć ligowych spotkań.