Zagłębie Sosnowiec- Sandecja Nowy Sącz
Foto : Zagłębie Sosnowiec

W meczy kończącym 32 kolejkę Fortuna 1 ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 3:3. Bramki dla drużyny z Sosnowca strzelali: Nikolas Korzeniecki, Szymon Sobczak oraz Szymon Pawłowski. Dla gospodarzy bramki strzelali Jakub Zych, Tomasz Nawrotka i Svetoslav Dikov.

Mecz rozpoczął się od dużej kontrowersji związną z pojawieniem się w pierwszym składzie Kacpra Smolenia – 19 letni obrońca który 21 stycznia podczas sparingu przygotowującego do rundy wiosennej, zerwał więzadła krzyżowe i miał przez to stracić szansę gry do końca w trwających rozgrywkach po przebytej później operacji. Jednak przedstawiciele klubu chcieli wykorzystać zdrowie młodego chłopaka i posłali go na boisko tylko po to aby o zwiększyć swoje szans na uzyskanie dodatkowych środków z programu Pro Junior System. Smoleń po gwizdku sędziego i szybkim wyrzuceniu piłki na aut został od razu zmieniony przez Szymona Sobczaka.

Od początku spotkania przeważał zespół z Nowego Sącza. Próbowali Łukasz Zjawiński i Damian Chmiel jednak piłką mijała bramkę Michała Gliwy. W 18 minucie spotkania sytuacja się zmieniła Po zgraniu piłki głową przez Łukasza Zjawińskiego, Jakub Zych posłał z bliska piłkę do siatki. Drużyna Dariusza Dudka wyszła na prowadzenie.

Po straconym golu podopieczni Artura Skowronka ruszyli do przodu. Już w 26 minucie spotkania Po zagraniu z prawej strony Szymona Pawłowskiego i błędzie Kornela Osyry, uderzył bez namysłu Korzeniecki i piłka wylądowała w lewym roku bramki Sandecji Dawida Pietrzkiewicza.

Kolejny cios drużyna z Nowego Sącza dostali 13 minut później. Mocnym strzałem pod poprzeczkę 17 gola w sezonie strzelił Szymon Sobczak. Gol został sprawdzony w systemie VAR i ostatecznie gol został uznany. Gdy już wydawało się że w pierwszej połowie spotkania nic się nie zmieni. Nagle Szymon Pawłowski uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza Sandecji. Po tym golu sędzia Piotr Urban zaprosił obie drużyny do szatni.

W drugiej połowie role na boisku się odwróciły. Drużyna z Sosnowca  sprawiali wrażenie jakby jeszcze siedzieli w szatni, co bardzo szybko wykorzystali goście. Już w 58 minucie kontaktową bramkę strzelił Tomasz Nawrotka. A po 10 minutach na tablicy wyniku było już 3:3. Napastnik Svetoslav Dikov strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, i sędzia Urban zakończył spotkanie. Remis obu drużyn jednak nie zadawalał nikogo. Drużyna z Sosnowca zajmuje 13 miejsce z przewagą 4 punktów nad ostatnim zespołem znajdujący się w strefie spadkowej Stomilem Olsztyn. Natomiast podopieczni Dariusza Dudka zajmują obecnie 7 miejsce.